GTX 1070 Ti sistemde FPS düşüşleri

NM GRAFIK

Hectopat
Daha fazla  
Beyler sistemim bu oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum bazıları tek slot RAM kullandığın için sıkıntı var dediler bazıları ise işlemci darboğaz yapıyor dediler. Sizce hangisi sıkıntı?

Ekran kartı = GTX 1070 Ti 8 GB.
İşlemci = i3 10100F.
Anakart = H410M-A Pro.
RAM = 16 GB.
240 SSD + 240 HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler sistemim bu oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum bazıları tek slot RAM kullandığın için sıkıntı var dediler bazıları ise işlemci darboğaz yapıyor dediler. Sizce hangisi sıkıntı?

İşlemci = i3 10100F.
Anakart = H410M-A Pro.
RAM = 16 GB.
240 SSD + 240 HDD.

SSD marka modelini bir yazar mısınız?

İşlemci = i3 10100F.
Anakart = H410M-A Pro.
RAM = 16 GB.
240 SSD + 240 HDD.

8 GB RAM günümüz için yetersiz artık. Oyunda grafikleri Ultra ya da yükseğe alsan RAM kullanımın artacak. Grafikleri kıstığın zaman işlemciye yük binecek darboğaz ihtimali yüksek. Toplayacak olursa 2x8 RAM alıp Dual Channel yap.

İşlemci + ekran kartı ikilisi genel anlamda 1080p yüksek/ultra kalite açısından uyumlu bir ikili.

Tek kanal RAM özellikle 1080p gibi alt taban standart çözünürlüklerde özellikle de işlemci katili oyunlarda belli oranlarda darboğaza sebep olabilir. Tesptiniz güzel, bazı istisna durumlarda da render ölçeklendirmesini yerine göre az bir şey artırdığınız sürece sıkıntının s'sinin neredeyse mümkün olmayacağı bir sistem.

FPS düşüşleriyle beraber takılma, kaplamalarda gecikme/yüklenme vb gibi durumlar da söz konusuysa kullandığınız diskin sağlığını ve bileşen sıcaklarını da kontrol etmenizde fayda var.

İşlemci + ekran kartı ikilisi genel anlamda 1080p yüksek/ultra kalite açısından uyumlu bir ikili.

Tek kanal RAM özellikle 1080p gibi alt taban standart çözünürlüklerde özellikle de işlemci katili oyunlarda belli oranlarda darboğaza sebep olabilir. Tesptiniz güzel, bazı istisna durumlarda da render ölçeklendirmesini yerine göre az bir şey artırdığınız sürece sıkıntının s'sinin neredeyse mümkün olmayacağı bir sistem.

FPS düşüşleriyle beraber takılma, kaplamalarda gecikme/yüklenme vb gibi durumlar da söz konusuysa kullandığınız diskin sağlığını ve bileşen sıcaklarını da kontrol etmenizde fayda var.
Knk Valo Olsun Gta olsun gereğinden az fps alıyorum

Benim kuzende de i7-7700 + GTX 1070Ti tabanlı bir sistem var, neredeyse çoğu oyun darboğazsız yağ gibi akıyor. Öncelikli olarak bütçeniz varsa o bellekleri çift kanal yapmaya, özellikle alabiliyorsanız aynı 16G bellekten bir tane daha edinmeye çalışın derim. Daha sonra kalan ihtimaller konusunda yine kritik yaparız.

Benim kuzende de i7-7700 + GTX 1070 Ti tabanlı bir sistem var, neredeyse çoğu oyun darboğazsız yağ gibi akıyor. Öncelikli olarak bütçeniz varsa o bellekleri çift kanal yapmaya, özellikle alabiliyorsanız aynı 16g bellekten bir tane daha edinmeye çalışın derim. Daha sonra kalan ihtimaller konusunda yine kritik yaparız.

Kanka yani sıkıntı işlemcide değil RAM'da galiba sanırsam çünkü hatrı değer bir FPS düşüşü var.

Yeni konular

Geri
Yukarı