GTX 1070 sistemde oyunlarda çökmeler oluyor

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşım yaklaşık 3-4 aydır oyunlarda sürekli çökme sorunu yaşıyordu, işlemci kaynaklı olabilir dedik ve 9100F'den 9400F'e yükseltme gerçekleştirdik ve temiz kurulum yaptık. Kısa bir süre çökme sorunu olmadı ve ondan sonra oyun fark etmeksizin bir süre oynadıktan sonra çöküyor. GTX 1070 Kullanıyor ve 600W bir PSU'su var. Biz çözüm bulamadık, bilen arkadaşlar bir uğrayabilir mi :)

Sorun bana ait ve hâlen çözüm bulunamadı.

Çökme sorunu nasıl oluyor ve hangi oyunlarda yapıyor biraz daha detay verebilir misiniz?

Çökme sorunu bazen eski oyunlarda bazense yeni oyunlarda oluyor genellikle hata vermeden direkt olarak kapatıyor ya da ekranı dondurup oyunu kendi kapatıyor ama sesler hâlen geliyor ve manuel kapatma yapıyorum.

Çökme olduğunda bir hata vs çıkıyorsa ekran görüntüsü eklermisiniz.

Bugün CS2 oynarken oyun çöktüğü anda yakalayabilidğim NVIDIA'daki performans kısmından bir görüntü.

PSU marka model ne?

CoolerMaster Elite V3 600W ama tamir gördü.

Ekran kartın eski zaten, driverın umarım eski değildir çünkü güncel driver kur demeyeceğim sana. Eğer gerçekten eski driver kullanıyorsan güncelini kur ekran kartın günümüze ayak uydursun. Güçlü bir kart biliyorum ama maalesef mühendisliği ve teknolojisi bir yere kadar.

Sürücülerim günceldir, sorun fazla arttığında ara sıra çalışan eski sürüme geçip sorun yine başlayana kadar orada duruyorum sonra güncel sürüme geliyorum.

Dosya Ekleri

• cs.png
    cs.png
    202,5 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Sorun bana ait ve hâlen çözüm bulunamadı.

Çökme sorunu bazen eski oyunlarda bazense yeni oyunlarda oluyor genellikle hata vermeden direkt olarak kapatıyor ya da ekranı dondurup oyunu kendi kapatıyor ama sesler hâlen geliyor ve manuel kapatma yapıyorum.

Bugün CS2 oynarken oyun çöktüğü anda yakalayabilidğim NVIDIA'daki performans kısmından bir görüntü.

Cooler Master Elite V3 600W ama tamir gördü.

Sürücülerim günceldir, sorun fazla arttığında ara sıra çalışan eski sürüme geçip sorun yine başlayana kadar orada duruyorum sonra güncel sürüme geliyorum.

Bana kalırsa sorun PSU'da olabilir, PSU tamir gördükten sonra bir güç değeri düşüşü oluşmuş olabilir, bu güç değerinde herhangi bir Power Spike'de oyunlarda çökme yaşanıyor olabilir, fakat sorun çıkartan eşyayı/durumu tam olarak belirleyebilirsek malum TR ekonomisinde fazla para harcamadan sorundan kurtulabiliriz :)

Geri
Yukarı