GTX 1070 Sisteme 144hz Monitör Önerisi

Yusa Gökalp

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba değerli technopat misafirleri.

Bu gün sizleri herkesin (özellikle benim) aklındaki bi konu ile rahatsız ediyorum.

Öncelikle sistemimi yazayım;

İşlemci :İntel 6600
Anakart :h110m pro vd
Ram :2133MHz DDR4 Kingston
Güç kaynağı :evga 750watt
Kasa:zalman z11 pro

Ekran Kartı olarak 1070 düşünüyorum tabii ki bu reisin yanına güzel bi monitör lazım.

Asus VG248QE 24 inç Monitör var bunu düşünüyorum ama almadan önce önerilerinizi bekliyorum.

-2k ve 4k için de görüşlerinizi merak ediyorum.

-Ayrıca saçma bi şekilde 4k Monitörler 2k monitörlerden daha ucuz oluyor ya da bana öyle denk geldi. Önerebilirseniz sevinirim.

-Bu arada İşlemci ile darboğaz sorunu yaşar mıyım?

-Bi soru daha geldi aklıma tam bi bilgim yok ama 144hz monitorde 4k açabiliyormuşuz o nasıl oluyor, öyle bir şey var mı?

Teşekkür ederim herkese.
Technopat ailesi <3

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO oynayacaksanız BenQ XL2411Z'yi şiddetle tavsiye ederim Black Equalizer teknoloji ile karanlık noktalar çok bariz fark yaratıyor. Bu yaz bende almayı planlıyorum. Profesyonellerin tercihi BenQ (y)

CS:GO oynayacaksanız BenQ XL2411Z'yi şiddetle tavsiye ederim Black Equalizer teknoloji ile karanlık noktalar çok bariz fark yaratıyor. Bu yaz bende almayı planlıyorum. Profesyonellerin tercihi BenQ (y)

Monitör çok hoşuma gitti hocam :) teşekkür ederim. İndirimle birlikte aynı fiyata geliyor vg248qe ile :)

Sistemim dar boğaz olur mu? İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartı ve Monitöre vericem ama içiö rahat değil bu konuda. Sizin düşünceleriniz nedir

Monitör çok hoşuma gitti hocam :) teşekkür ederim. İndirimle birlikte aynı fiyata geliyor vg248qe ile :)

Sistemim dar boğaz olur mu? İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartı ve Monitöre vericem ama içiö rahat değil bu konuda. Sizin düşünceleriniz nedir

Diğer bileşenleri önceden aldığınızı sandım ben. O takdirde işlemciyi i7 6700, anakartı B150 veya H170 yonga seçmenizi öneririm. Veya bütçe varsa işlemci i7 6700k, Z170 anakart, soğutucu ve daha yüksek frekanslı RAM de alabilirsiniz. Bir de güç kaynağında, ileride SLI düşünmüyorsanız, 600W gani gani yetecektir. 1080p 144Hz monitör anca GTX 1080 veya GTX 1080 SLI için abartı denemez. GTX 1070 alacaksanız monitörü 75Hz, diğer parçaları da dediğim gibi almanızı öneririm. Monitör için özellikle işlemci gibi ekran kartı kadar önem arz eden bir parçadan kısmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı