GTX 1070 Ti sistemde yaşanan FPS kayıpları

İşletim sistemi
Windows 8.1

Herugrim

Decapat
İyi günler arkadaşlar, yaklaşık 2014 senesinden beri aktif kullanmakta olduğum desktop bilgisayarım var. Donanımı şu şekildedir:

• i7 4790 işlemci.
  • 16 GB DDR3 HyperX RAM.
  • MSI GTX 1070 Ti ekran kartı.

Bu senenin eylül ayına kadar pek çok oyunu gayet sorunsuz bir şekilde oynamaktaydım lakin son 2-2.5 aydır yüksek ayarlarda oynadığım oyunlarda ciddi FPS droplar almaya başladım (Battlefield 1, AC Odyssey, GTA 5 vb.) Format, donanım güncelleme vb. şeyleri uyguladım. Ek olarak Afterburner ve görev yönetisinden de performansları oyun içerisindeyken kontrol etmiş olmama rağmen herhangi bir performans kaybına işaret eden detaya rastlamadım. Ek olarak en son çare olarak ekran kartından mining mi yapılıyor şüphesi ile Afterburner'dan kontrol ettim herhangi bir değişiklik yok. Kartın ısısı kullanımı vs. gayet normal. Biliyorum sistem biraz eski, (2018 senesinde kart ve RAM takviyesi yaptım üsttede görebileceğiniz üzere) ancak yazın 120 FPS ile oynadığım Battlefield 1, ayarlarını kısmama hatta en düşüğe getirmeme rağmen bile kasar oldu. Aynı durum GTA 5 için de geçerli. CS:GO deseniz gene aynı... Ha bir tek League of Legends'ta oyun kalitesini düşüren herhangi bir durum söz konusu değil. İşin içinden çıkamadım. Malum ekonomimiz uçup coştuğu için her sabah "Bugün bilgisayar pert olursa ne yaparım?" korkusuyla uyanıyorum. Eğer konu ile alakalı benim bilmediğim çözümler varsa süper olur. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

ama hocam o zaman da league of legends'ı falan 230 fps'te oynayamamam gerekmez mi mantık olarak ? vallahi işin içinden çıkamadım.... atıyorum skyrim falan oynuyorum hiç problem yok.. şeyi bile düşündüm, acaba gelen update'lerle planlı eskitme mi yapıyorlar diye...
lolde en az 380 falan vermesi lazım o kartla
lolde en az 380 falan vermesi lazım o kartla
1050ti var bende en düşük 300 350 arası

Yeni konular

Geri
Yukarı