GTX 1070 ve i7 6700K Sistem Aşırı Isınma Sorunu

Ryuzuka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Direkt konuya girecek olursam, son zamanlarda sistemimde hiç olmadığı kadar bir ısınma var. Elbette havalar sebebiyle ısı değerleri yükseldi bunun farkındayım ama benim bahsettiğim ısınma biraz aşırı. Öyle ki işlemci 75 civarı gezinirken, ekran kartı 83 civarında oluyor. Üstelik daha önce yaşamadığım ekran kartı problemleri yaşamaya başladım. Donma ve oyundan atma gibi bir takım sorunlar. Açıkçası, bilgisayarda bir virüs olduğundan şüpheliyim çünkü durduk yere siyah bir pencere açılıyor, oyundayken oyunu alta alıyor. Sistemi ısındıracak bir virüs olması mümkün mü ve bu virüsü nasıl tespit edip ortadan kaldırabilirim? Windows Deffender ve bir kaç virüs programı ile tarattım fakat bir sonuç alamadım. Isınma sorunu ve bu açılır pencere muhabbeti eş zamanlı başladığından, neredeyse virüs olduğu konusunda eminim diyebilirim. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerine gelecek olursak; GTX 1070 Ekran kartı, i7 6700K işlemci ve işlemci fanı olarak bir sıvı soğutma mevcut. Kasa içerisindeki hava dolaşımı ise harici 4 büyük fan ile destekleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ADWCleaner ile sistemi tara bulduğu zararlıları temizle. Eğer sıcaklıklar düşmemişse temiz format çek hala düzelmemişse teşhisi baştan yanlış koyduğun ortaya çıkar.
Aslına bakarsan format atmayı düşünüyorum fakat sadece disk C üzerinden yapmayı düşünüyorum bunu. Tüm verilerim D diskinde çünkü. Sence böyle sorunu ortadan kaldırabilir miyim? Ayrıca söylediğin program ile tarama yaptım ve 41 tehdit bulundu şuan onları temizliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı