İ7-7700K GTX 1070 Isınma Sorunu

ender_ender

Kilopat
Daha fazla  
AIAD 64 test sonuçları nasıl ?
MSI Comander Center ve after boştayken değerleri:
stabilitytest.png
Desktop Screenshot 2017.11.21 - 21.25.38.71.png

Sorularım resimde göründüğü gibi CPU Temperature 40 65 arası devamlı oynuyor. Sizce sorun olur mu? Ne yapmalıyım.
2. BIOS sürümüm 1.82 son sürüme güncellemek sıcaklığı etkiler mi? Güncelleme yapmam lazım mı? Güncelleme sırasında bir şey olursa eski sürüme baktığım kadarıyla dönemeyeceğim. Çünkü sitede 1.82 benim sürüm yok acaba yanlış yere mi bakıyorum bilmiyorum? Nasıl yapılır onu da bilmiyorum ve live update 6 gibi programı indirip kurmayı denedim fakat BIOSdriverı bulmadı. ZİP dosyasını indirip Flasha attım. BIOS'dan USB şecip yüklemeyi denedim fakat yükleme gibi hiçbir şey olmadı. Dönüştürücü program falan mı lazım okuması için ?
3. Oyun oynarken işlemci daha çok ısınıyor. 70 85 kadar çıkabiliyor. Normal değilse bu konu hakkında neler yapmam lazım.

Bilgisayarım Casper E830 Sistemin şöyle:
Anakart = Z170A Yomahawk
Ekran Kartı= Nvidia GTX 1070
İşlemci= i7-7700K
RAM = 16 GB 2400 MHz
Kasada 4fan var 2'si üst kısımda 2'si alt ön tarafta dışarıya hava verecek şekilde. Ayriyetten sıvı soğutma artı 1f an var. Markasını bilmiyorum, Casper yazıyor üstünde. Windows orijinal. PC temiz. Değerlerin boştayken böyle olmasından korkmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu modeli nedir? Kesinlikle normal değil, 5820K kullanıyorum, 140wlık işlemci boşta 30, yükte 40 derece. Sizin değerler baya baya anormal.

Dostum bende yeni aldım biraz araştırdım, öncelikle anakart ı z270 chipset olarak yeni bir anakart almanı tavsiye ederim..
Command center üzerinde ısı grafiği bende de aynı şekilde sürekli hareketli sebebini henüz çözemedim belki chipset ile alakalı bilmiyorum fakat ısı düşürmek için bu yolu izle ;

Command center da voltage değerlerine gel sonra orada ki değerlerde kırmızı gördüklerin var ise bizimle paylaş.
Default olarak uygula core voltage auto olmalı
Isıda düşüş görürsen command center vb uygulamaları sil bios u default yap fan değerlerini sıvı soğutma pompası full olarak diğerlerini istediğin şekilde düzenle ve kaydet sadece ısı değerlerini ölcen bir program ile tekrar test edip sonucu söyler misin ?

ben dün bu şekilde sorunu çözdüm sanırım tam bakamdım ben 70-75 dereceyi gördüm şuan 40-50 arası oynuyor, ayar öncesi fotosunu paylaşıyorum (oyun battlefield 1)

WhatsApp Image 2017-11-23 at 12.58.34.jpeg
WhatsApp Image 2017-11-23 at 12.58.35.jpeg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı