i7 6700K ve Hyper T4 Isınma Sorunu

burkino

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açar açmaz 40 45 derecede acılıyor işlemci BIOS'a girdiğimde. Termal macunu dün yeniledim ve oyuna girdim. Black Ops oynuyorum %80 %70 çalışıyorken 80-90 derece aralığında geziyor bazen anlık 90 üstüne çıkıp düşüyor. Performans olarak bir kötü etkisi yok ama bir şey olur mu diye insan düşünüyor. Yeni kasa ve anakarta geçtikten sonra bunu yaşamaya başladım ki bu kasada fan sayısı eskiye göre fazla ona rağmen bir ısınma var. Bunu şuna bağlıyorum ben anakartı ikinci aldım ve takarken baktığımda toplamda farklı yerlerde 4 5 tane pin yamulması vardı bilgisayar tamircisine götürdüm düzeltti takti PC açıldı ama sanki onunla alakası var gibi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart: MSI Z270 gaming m3
İşlemci: i7 6700K

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcide OC var mı? Hangi termal macunu kullandınız?
Hayır herhangi bi oc yok termal macun olarak hatırlamıyorum adını suan eve gidince bakmam lazım ama 5 liraya aldıgım bi macundu indirimden
Kasadaki fanların konumları ve içeri mi, dışarı mı üflediğini yazar mısın?

Ön taraftakiler içeri hava alıyor yukardakiler dışarı hava veriyor bide arkada egzoz var ama benim aklıma takılı kalan şu bi arkadaş senin cpu fanın ters olablir dedi benim fan direk egzoza dönük duruyor ama dogru olan belleklere dönük olmasıymış sanırım öyle yapınca düzelecekmidir ki

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı