GTX 1070 vs RX 480 CF İçin PSU Önerisi

Sınır uçlarda PSU son 5 yılda hiç tavsiye etmedim. Çünkü artık bir çok parça hız aşımına girebiliyor. CF olacaksa 750W öneririm çünkü 650W olanda bronz zaten. Ek yükünüz en fazla bir notebook tüketim sarfiyatı olacaktır.

Bende bir ara lojmanda iken her gün elektrik kesintisi yaşamıştım. Her yıl bozulan INCA marka monitörden başkası değildi. Asus'a hiç bir şey olmuyordu. Kalitesiz kapasitörler kullanılanlar sorun çıkartıyor. Saydığınız ürünler tescilli markalardır. Kesintilerde uzun süreler sorun yaşatmaz.

Ayrıca CF yapıldığı zaman başka bir PCI bağlantı yapmamanızı öneririm çünkü bu sisteminizde dar boğaz oluşacaktır. Sabit bir sistem istiyorsanız 1070 öneririm ama 480 CF'ın 1080'den biraz iyi olduğu testlerinde söylendi.

Sizin önereceginiz bir marka var mı aerocool yada high power element almayı düşünüyorum 750w 80+ olandan hangisi seçmeliyim sizce ?

Merhaba arkadaşlar sistemim:
  • Intel i5 6600
  • MSI H170 Gaming M3
  • Kingston HyperX Fury 8 GB RAM
  • WD 1 TB Harddisk
  • Samsung 750 Evo 120 GB
  • GTX 1070 ya da 480 CF
  • Dark N10
Önerilen güç kaynağı:
Bu güç kaynaklarından birisini alacağım, sizce hangisini tercih etmeliyim?

O sistemle CF yapmanın hic bir yararı olmuyacaktır sana x99 anakart ve intel extrem işlemci kullanman gerekir kolay gelsin

@Umut Furkan Saran
İkiside kaliteli ürünler, ikiside Tayvan şirketi, ikisininde tarzları farklı. High Power PSU konusunda ilkleri yapmış bir firmadır. Aerocoll'dan daha deneyimli bir firmadır. Sony ve Acer gibi şirketlerden ödülleri vardır. High Power'ın Türkiye desteği daha fazladır. Tabi bunlar birer kalite ölçüt değil (= Hangisi dediğiniz için belirttim. Aerocoll ise oyuncu isteklerini karşıladığı, geri bildirimleri dikkate aldığı için çok sevilen bir firmadır.

Arkadaşların da dediği gibi hangisi uygunsa alabilirsiniz. Bilgisayar dünyasında Türkiye kullanıcılarının iki marka içinde "sevilen markalar" kategorisine alabiliyoruz.

Saygılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı