GTX 1070'ten RTX 2060'a geçilir mi?

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar, 5 seneye yakın süredir MSI GTX 1070 modelini kullanmaktayım. RTX ekran kartının getirdiği özellikler beni etkilemekle birlikte, içimde "acaba değiştirsem mi?" tarzında bir heyecan uyandırıyor. Ama, fiyat kafamda soru işareti bırakıyor "acaba değer mi?" diye. Görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki fiyat farkına göre cevap değişir, değiştirdiğinizde çok bir fark olmayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performans olarak zaten yakınlar. RTX 2060'ın zaten ışın izleme performansı çok üstün değil. İmkan varsa RTX 3000 serisi daha iyi olur.

1070 hala değerli iken satılması mantıklı. Fakat 1070'den 2060'a gecmek yerine @KeyN_N arkadaşımızın da dediği gibi RX 6600'e geçmek çok daha iyi olur. Ne de olsa RX 6000 serisi kartlar oldukça iyi ve hala AMD nin fiyat performans konusunda en iyileri.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 daha doğru bir yükseltme olur ancak fiyatı malum. RTX 2060 ile aynı fiyatlarda RX 6600 var onun da kas gücü RTX 2070 seviyesinde ve Ray Tracing destekliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu dönemde 350 dolarlık karta 800-900 dolar vereceksiniz. Size tavsiye olarak şunu söyleyebilirim, mevcut kartınızı kullanmaya devam edin.%100 olmamakla beraber Haziran ayında eth kazımı bitecek veya ağ zorluğu inanılmaz şekilde artacak. Kartların getirisi ciddi oranda düşecek ikinci el pazardan adeta kapış kapış Rtx 3000 serisi kartları göreceksiniz. Hemde ciddi manada kelepir fiyatlara. Tabi bu benim öngörüm olur olmaz göreceğiz tahminim bu şekilde. Yerinizde olsam biraz daha beklerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı