GTX 1070'ten RTX 2060'a geçilir mi?

Kendi kartı değer kaybetmiyor normal değeri neyse ona dönüyor. Bütün kartlar için geçerli bu. Gidip 5 yıllık karta 7-8 bin veren mining yapan arkadaşlar başkası değil kaldı ki onlar bile tercih etmemeli bence. Ayrıca stok sorunu 2021 de her ay düzelmiyordu kim dedi bunları size merak ettim çip problemi 2023'e kadar devam edecek en az. Benim söylediğim stokla ilgili bir şey de değil ayrıca şu an Türkiye'de mining tayfanın elindeki kartlar son kullanıcıya yetecek kadar vardır emin olun. Ben kendi tahminimi ve fikrimi beyan ettim başkaları da kendi tespit düşüncelerini aktarmıştır kimsenin yorumuna “boş laf” olarak nitelendirmeyin. Ayrıca dolar her gün artıyorsa arkadaş satsın kartı dolar alsın kâra geçer. Hatta bende alayım. İyi forumlar

Boş laf olarak kesinlikle değerlendirmedim seninkini. Ekran kartı piyasasını ve spekülasyonları tüm sene dinledim. Foruma bu duyduklarını getirip tavsiye isteyen de çok oldu ancak maalesef çoğu kişi ya uygun fırsatları değerlendirmekte geç kaldı ve fahiş fiyatlı donanım/sistem almak zorunda kaldı ya da hala beklemede.

An itibarı ile yine ellerindeki RX 480/580/590/5500 XT 8 GB, GTX 1070/1080/1660 Super gibi kartlarını satabilenler ufak farklarla RX 6600/6600 XT/RTX 3060 gibi kartlara geçebiliyor. Bu en azından elinde miningde değerli kartını satıp, oyun performansında çok daha güçlü kartlara geçme imkanı veriyor hali hazırda elinde olanlara.

Youtube bazı çok izlenmiş videolara bakarsan ekran kartı stok sorunu ile hepsinin aynı haberleri ısıtıp "güzel haberler, stoklar düzeliyor mu?" tarzı başlıklarla attığını görürsün. Çin kriptoyu yasakladı, ETH 2.0 çıkıyor vs. belki o zaman 7-8K'ya alınmaz denilen RTX 3060'lar şu anda doların da etkisiyle iki katına fırladı. Tabii şahısları da suçlamıyorum ortada temelsiz, ihtimallere dayanan söylemler herkesin arasında yayıldı. Kripto piyasasının değer kaybettiği yazın bir tık iyi fiyatlar görüldü sonrası tamamen kaos. Hem Kripto değerleri arttı hem de dolar.

Screenshot_2.jpg

Geri
Yukarı