GTX 1070Ti kısa devre yapıyor

MutantKral

Hectopat
Daha fazla  
Kuzenim İstanbul'dan çalışan MSI GTX 1070Ti 8GB kart yolladı. Bana geldiğinde kasaya taktım ve power tuşuna bastığımda tüm enerji gelip anında geri gidiyor. Yani kartta kısa devre olduğu için kendini korumaya alıyor.

Servispoint'e (MSI yetkili servis) gönderdim ve 8 belleğinde de kısa devre var, her biri 54USD. Dolayısıyla işçilik ve KDV'de eklenince 5000TL'yi geçiyor. Ancak durum şu ki kuzenim çalışan kartı bana yollayıp yolda nasıl oldu da 8 belleğinin tamamı kısa devre oluyor. Dolayısıyla bana problem başka bir yerde gibi geldi.

Kartın içindeki bir bozuk bileşen tüm belleklerin kısa devre yapmasına sebep olamaz mı? Ya da ilk belleğin kısa devre yapması sonrakilere de kısa devre yaptırmaz mı? Yani yetkili servis para almak için işin kolayına kaçıyor gibi geldi. Eminim bu işten anlayan birisi bu konuyu kendisi çok daha kolay halleder. Eğer bu işlerden anlayan ya da tanıdığı anlayan varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok olası gelmedi 8 bellekte kısa devre olması. Bulunduğunuz ile göre güvenilir birini bulup baktırabilirsiniz İstanbul olsa Kadıköyde 50 tane yer var.

Amacım reklam değil işinize yarayabileceğini düşündüğüm için bir youtube kanalı linki bırakıyorum. Videolarında iletişim bilgileri oluyor genelde. Sizinkine benzer sorunluları tanımlayıp nasıl çözdüklerini gösteriyorlar.

Bilgisayarın statik elektriğini açmayı dener misin öncelikle. Belki çözüm yolu olabilir, aynısı bana da olmuştu bütün dış bağlantıları çıkartıp PSU'dan bütün statik elektriği çektiğimde sorunu çözmüştüm.

Amacım reklam değil işinize yarayabileceğini düşündüğüm için bir youtube kanalı linki bırakıyorum. Videolarında iletişim bilgileri oluyor genelde. Sizinkine benzer sorunluları tanımlayıp nasıl çözdüklerini gösteriyorlar.

Çok teşekkür ederim kendileriyle görüştüm arızanın kartın tüm belleklerinde dahi olsa 2400TL tutacağını ancak daha ufak bir problem varsa çok daha az fiyatlara maal olacağını söylediler. Tekrar teşekkür ederim umuyorum burası işimi görür. Tutar ve arıza çözümünden sonra tekrar güncelleme yapacağım.

Bu adam süper

Yeni konular

Geri
Yukarı