GTX 1080 Anlık FPS Düşmesi

Hedvein

Hectopat
Merhaba sevgili, arkadaşlar iyi forumlar. Bu benim ilk konum forumu yıllardır takip ediyorum fakat bu üyelik almak bugüne nasipmiş. Fotoğraftaki gibi bir sistem aldım 3-4 ay önce.
Monitörü ise 1080p 60 Hz bir model kullanıyordum. Drop sorunları yaşadığım için çevremdeki bildiğini iddia eden arkadaşların da tavsiyesi ile gidip AOC AGON AG241QX 144hz monitör aldım.

Sorun şu: LoL'de 144 Hz oynarken nadiren de olsa takılmalar oluyor. Bu nasıl oluyor anlatmaya çalışayım size: Oynarken durduk yere herhangi bir anda kulaklıktan cızzzırt diye bir ses geliyor ve o an oyun 0.5 ile 1 sn arası bir takılıyor :D
Şimdi sistem dandik olsa anlarım ya da gerçekten dandik bir sistem toplamışımdır bilmiyorum.
Ama mesela The Witcher 3 gibi, GTA 5 gibi oyunlarda sanki çok daha nadir yapıyor ya da yapmıyor dikkat etmedim. En çok eski oyunlarda yapıyor mesela witcher 2 oynadım geçen onda da ara ara çok az yaptı. Şimdi sorunu anlamaya çalışıyorum: Ayarlarda mı sıkıntı var desem bilgisayara yeni format attım güncelledim windows 10 pro lisanslı şekilde yüklü. Sürücüler güncel, BIOS da öyle.
Oyunlar SSD'den oynanıyor size bahsettiğim. Monitörde G-SYNC bile kapadım LoL'de item alırken falan parlama yapıyor böyle değişik bişey ona hiç değinmiyorum.
Benim tek derdim şu an o leş takılma sesi. Hani bilgisayar mavi ekran verirken bir ses gelir ya. Böyle tırrrt deyip kapanır. Size nasıl anlatıcam sesini videoya çekebilsem atardım ama aniden oluyor anlamıyorum.
Bilen varsa ne olur yardımcı olsun bu dertten kurtulayım, aşırı mutlu olacağım. Bir ton para döktüm fakat zevk alamıyorum.
Gerekli tüm verileri atabilirim. Stres testinden Afterburner'e kadar.

Çok uzun yazdım şimdiden teşekkürler seviliyorsunuz <3
Bu forumda bir sürü derdime çözüm buldum buna da bulacağıma eminim. Konuyu yazarken hatam oldu ise affola. İlk konunun günahı olmaz :D

PC.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım kaynaklı bir problem gibi geldi bana. Ekran kartının hangi driverını kullanıyorsunuz. 425 sürümü gayet stabil. Ddu ile şu an en güncel yüklü yazılımınız olan 430'u güvenli modda kaldırıp 425'i yükleyin. Sorun deva ederse işlemciyi 4 ghz frekansına overclock etmeyi deneyin. Sonuç alamazsanız windows ayarlarından xbox oyun hizmetini kapatın. Msi afterburner ile değerleri kayıt altına alın ve benchmark testleri yaparak sistemin kararlılığını ölçün ve bizimle paylaşın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı