GTX 1080 Düşük FPS Sorunu

Mert ALEMIN

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 1700 işlemciye sahibim. GTX 1080 kullanıyorum. 16 GB 3000 MHz RAM ve 750 + PSU sahibiyim. Mesela PUBG'de 1080 ile insanlar ultra 140 FPS'leri görürken ben 70-80, hatta adam görünce 60 FPS'leri görüyorum. Driverlarım güncel. Güç yönetimi yüksek performans. Mesela Hitman adlı oyunda 150 FPS'leri görmem gerekirken insan görünce 55-60'a geçiyor. Ama boş yeşillikte yürüdüğüm zaman, 120-140 arası gidip geliyor. 144 Hz Monitöre sahibim. (CPU Benchmark ortalamanın üstünde ve gayet iyi)
2K'da testim: GPU, OpenGL and OpenCL database
1080p testim: GPU, OpenGL and OpenCL database

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P de bu kartı kullanırsan olacağı bu. 1080 modeli en az 2K sistemlerde kullanılmalı, 1080P de tam performans gereksinimi duymuyor ve bu yüzden FPS değerlerinde dalgalanma yaşanıyor. DSR ile oyunları 2K ve 4K da oyna.

Ryzen 1700 işlemciye sahibim. GTX 1080 kullanıyorum. 16 GB 3000 MHz RAM ve 750 + PSU sahibiyim. Mesela PUBG'de 1080 ile insanlar ultra 140 FPS'leri görürken ben 70-80, hatta adam görünce 60 FPS'leri görüyorum. Driverlarım güncel. Güç yönetimi yüksek performans. Mesela Hitman adlı oyunda 150 FPS'leri görmem gerekirken insan görünce 55-60'a geçiyor. Ama boş yeşillikte yürüdüğüm zaman, 120-140 arası gidip geliyor. 144 Hz Monitöre sahibim. (CPU Benchmark ortalamanın üstünde ve gayet iyi)
2K'da testim: GPU, OpenGL and OpenCL database
1080p testim: GPU, OpenGL and OpenCL database

Hitman için bir şey diyemem ama PUBG'de ben de aynı sorunu yaşıyorum. 1080p çözünürlükle alakalı diyorlar ama neyseki oynadığım diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamıyorum. PUBG'de böyle olmasını da anlayamadım çünkü dediğiniz gibi insanlar benchmark atıyor ve 1080p'de dediğiniz gibi yüksek fps alıyor. Bir türlü anlam veremedim ben de sizinle aynı durumdayım kısacası.

Hocam konuyu takibe aldım ben Gtx 1070 kullanıyorum pubg de aynı sorunu yaşadım. Ayrıca sormak istediğim bir şey var. Sisteminiz ile hiç render işlemi yaptınız mı? Ben de ryzen serisine geçmeyi düşünüyorum. Fakat hiç test etme imkanı bulamadım. Ne derece memnunsunuz.

1080P de bu kartı kullanırsan olacağı bu. 1080 modeli en az 2K sistemlerde kullanılmalı, 1080P de tam performans gereksinimi duymuyor ve bu yüzden FPS değerlerinde dalgalanma yaşanıyor. DSR ile oyunları 2K ve 4K da oyna.

Aynı sorun bende de var hocam. Söz konusu Pubg ise işlemci frekansı yükseltmek gerekiyor. Benim monitörümde 1080p dsr açıp 2 k da yaptım fakat bi fark olmadı hatta düşüş oldu. Fps oyun içi 60-70-80 lerde gidip geliyor. Twitch yayıncılarını izlerseniz hepsi 7700k kullanıyor 4.5-5.0 frekans arasında ve ve 1080p monitörle oynuyor hepsi ,fpsleri hep 100ün üzerinde . Arkadaşın da işlemcisi 3.6 da calısıyor sanırım benimki gibi. Pubg için söyleyebileceklerim bunlar diğer oyunları bilemem. Tam bir işlemci katili oyun.

1080 ve 1080ti sistemde minimum 2k 144hz monitör kullanmanız gerekli. Aksi taktirde bu sorunları yaşayacaksınız.
Oynadığım diğer oyunlarda biraz düşük GPU kullanımı dışında başka hiçbir sorun yaşamadım. Tamamen oyundan kaynaklı olduğu kanaatindeyim. Diğer oyunlarda gayet yüksek fps alıyorum ancak kart bazen %99 kullanımla çalışmayabiliyor. İşlemci kullanımı da 30-40 arasında seyrediyor. 2k elbette daha iyi olacaktır ancak 1080p'de abartılacak kadar sorun yaşamadım PUBG dışında :)

Aynı sorun bende de var hocam. Söz konusu Pubg ise işlemci frekansı yükseltmek gerekiyor. Benim monitörümde 1080p dsr açıp 2 k da yaptım fakat bi fark olmadı hatta düşüş oldu. Fps oyun içi 60-70-80 lerde gidip geliyor. Twitch yayıncılarını izlerseniz hepsi 7700k kullanıyor 4.5-5.0 frekans arasında ve ve 1080p monitörle oynuyor hepsi ,fpsleri hep 100ün üzerinde . Arkadaşın da işlemcisi 3.6 da calısıyor sanırım benimki gibi. Pubg için söyleyebileceklerim bunlar diğer oyunları bilemem. Tam bir işlemci katili oyun.

Hay ağzına sağlık hocam :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı