GTX 1080 Fan Algılamama Sorunu

LegaLizeD

Hectopat
Daha fazla  
Öncelik ile herkese merhaba. Bugün Ryzen 5 3600x işlemci ve Gigabyte b450M Gaming anakartını aldım. Bilgisayarıma monte edip çalıştırdıktan sonra işlemci boşta 50 derecelerde seyir halinde oyun içinde max 65 dereceye kadar çıkıyor. Oyun içi pek bi problemim yok yani fazla ısınmıyor işlemci sadece fanı gereksiz yere çok hızlı çalışıyor. Bunun araştırdığımda voltaj problemi olduğunu öğrendim fakat performans olarak pek bir sıkıntı yaratmadığı için elleşmedim. Problem şurada başladı ekran kartım Asus ROG Strix GTX 1080 boşta 34 derecede çalışıyor. 0db özelliği olmasına rağmen yani 55 derece altında hiç bir fanının çalışmaması gerekirken 2 fanı sanki yükte imiş gibi çalışıyor ve aşırı fazla ses yapıyor. Nedenini anlamış değilim her yerde araştırdım hiç bir çözümünü hatta bu sorunu yaşayan bile göremedim. Eski işletim sistemim intel idi fakat onda böyle bir problem yaşamıyordum. Asus GPU Tweak 2 yazılımında grafiklerde bir şey keşfettim ekran kartının fanlarının grafik üzerinde hiç bir verisi yok bütün program modlarında fan rpm seviyesi 0'da. Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Konuyu kilitleyebiliriz problemi çözmüş bulunmaktayım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    139,6 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı