Zotac GTX 1080 %100 Fan Sorunu

morgenstern

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. İşlemci i7 6700K. Ekran kartı Zotac GTX 1080 Amp edition.

Age of Myhtology Extended edition oyununda oyuna müthiş lag girdiğini farkettim. Oyun yavaşladı baya. Sonra ekran kartı derecesine baktım. İlk defa 90 dereceyi gördüm. Bu derece küçük bir oyunda bu kart nasıl bu kadar yük altına girebilir? O zamandan beri fanlar %100 durumunda çalışıyor ve Firestorm programından fanları %0 yaptığımda bile tam kapasitede çalışıyor. Msi afterburner bile denedim. Fanlar yavaşlamıyor. Firestorm ve Msi Afterburner'da fanları rasgele gösteriyor ama %100 çalışıyor. Corsair Link programında da %0 gösteriyor sürekli. Bir de Prison Architect oyununu yavaş oynatıyor. 300 mahkumu geçince baya yavaşlıyor takılıyor.
Sistem yükte değil iken kartın sıcaklığı 40-42 arasında değişiyor. Yine de %100 fan kullanımı var. No mans sky oyununu bir süre oynadım derece sabit 82 gösteriyordu. Aynı şekilde Ark Survival Evolved oyununda da. Fanlar sürekli böyle çalışacak mı? Çalışırsa sorun olur mu? Durdurmanın bir yolu var mı?

Merhabalar. İşlemci i7 6700K. Ekran kartı Zotac GTX 1080 Amp edition.

Age of Myhtology Extended edition oyununda oyuna müthiş lag girdiğini farkettim. Oyun yavaşladı baya. Sonra ekran kartı derecesine baktım. İlk defa 90 dereceyi gördüm. Bu derece küçük bir oyunda bu kart nasıl bu kadar yük altına girebilir? O zamandan beri fanlar %100 durumunda çalışıyor ve Firestorm programından fanları %0 yaptığımda bile tam kapasitede çalışıyor. Msi afterburner bile denedim. Fanlar yavaşlamıyor. Firestorm ve Msi Afterburner'da fanları rasgele gösteriyor ama %100 çalışıyor. Corsair Link programında da %0 gösteriyor sürekli. Bir de Prison Architect oyununu yavaş oynatıyor. 300 mahkumu geçince baya yavaşlıyor takılıyor.
Sistem yükte değil iken kartın sıcaklığı 40-42 arasında değişiyor. Yine de %100 fan kullanımı var. No mans sky oyununu bir süre oynadım derece sabit 82 gösteriyordu. Aynı şekilde Ark Survival Evolved oyununda da. Fanlar sürekli böyle çalışacak mı? Çalışırsa sorun olur mu? Durdurmanın bir yolu var mı?

https://forums.geforce.com/default/...00-series/zotac-gtx-1080-fan-control-damaged/

Görünüşe göre fazla kişide bu sorun çıkmış. Diğer firmalarda CW yaygın Zotac'da hala fanlar sorun.
Bir tane fanı çalışmıyor bazen çalışıyor. Elimle çekip dışarı çıkarabiliyorum dengesiz dönüyor. Gevşemiş gibi. Fanın hem dengesi hem de bağlantısı kopmuş. Ve diğer fan da açığı kapatmak için %100 çalışıyor. Sorun bu. Tek çözümü garanti mi? Garanti için Amerika'ya kargo ile yollamam lazım. Ne kadar tutar bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı