GTX 1080 GAMİNG X ve Ryzen 7 2700X Sistem Yükseltme

Bozulan işlemci ben daha görmedim. Ayrıca Newegg o işi halleder bozulursa konuşursunuz. Ben olsam alırım ekstra gümrük çıkacağını sanmıyorum zaten alınıyor başta.

Bozulan işlemci ben daha görmedim
Hocam burda sormak pek doğru olmaz ama, öyle söylediniz de aklıma takıldı bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

R5 2600X işlemcim stok fanıyla 4.2GHz hızında voltajlar ayarlı bir şekilde boşta 50-60 derece ısısı oluyor normal mi bu?

Yani sıvı soğutma alacağım fakat bu ısılar fanla ilgili değilse işlemcide sorun varsa almayayım, göndereyim servise.

Sıcaklık fanla alakalıdır. Boşta o kadar olmaması gerek. Güzel bir soğutucu ve macun ile o sıcaklıklar düşer. Kasanın hava akışı da önemli bir faktör.

Sıcaklık fanla alakalıdır. Boşta o kadar olmaması gerek. Güzel bir soğutucu ve macun ile o sıcaklıklar düşer. Kasanın hava akışı da önemli bir faktör.
IN WIN Dragon Slayer USB 3.0 , Micro ATX anakart uyumlu Mini ATX Kasa - inventus şuan kullanmış olduğum kasa bu micro atx z390 olarak bir bu var uygun fiyatlı MSI MAG Z390M MORTAR Z390 Socket Intel 1151 DDR4 4400MHz(O.C.)Anakart - Vatan Bilgisayar
Z390 M GAMING (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global 700TL newegegde
Şuan ki kasama uyumlu olarak görüntüleride hoşuma gitt 9600K alırsam hava soğutucu ile uğraşmaktansa direk sıvı soğutucu almayı düşünüyorum ama kasamın önünde 6x6 fan içinde 12x12 fan 1 tane egzoz fanı 1 tane 12x12 üst fanı var şuan ki kasamda i7 6700 varken stock fan ile boşta 20 derece ultra oyunda 63 derece görmüştüm kasayı değiştirmek icin 500tl gerekli ortalama SLI isteğimde yok zaten cok fazla önermiyorlar ama soğutmak icin sizce 9600K yi veya kasaya vereceğim parayı son son ihtimal cok uyguna bulursam eğer i7 9700K işlemciye versem yeterli sıcaklık değerleri olur mu kasada ?
ATX ile MTX anakartlarda SLI desteği hariç çok büyük bir fark varmıdır ?

Sen akıllanmazsın. Git bütün parayı bas i7 9700'e. Ayrıca anakartın ATX olsun başka formlara yönelme.
Sen akıllanmazsın. Git bütün parayı bas i7 9700'e. Ayrıca anakartın ATX olsun başka formlara yönelme.
İ7 9700 alıcam demedim dikkatle okursan son ihtimal cok ucuz bulursam dedim örnek 2000-2200 2600 e zaten almam daha i5-9600K kesin %99 onu alacağım ama demek istediğim msi mtx anakartı alsam şuan ki kasa soğutma ve yer açısından gelir mi onu diyorum linkini bile attım kasanın gör diye ona göre newegden 600 e alacağım mtx Z390 anakartı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı