GTX 1080 hash değeri yavaş yavaş düşüyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba. Son bir haftadır çok ilginç şeyler yaşıyorum. Elimde bir tane Galax Exoc white GTX 1080 Ti, bir tane ASUS ROG STRIX GTX 1080, bir tane ASUS Turbo GTX 1080, bir tane de ASUS TUF Gaming RTX 3060 var.
Özet:
ASUS Turbo GTX 1080 kartım 36mh başlayıp 29'a kadar düşüyor.

Asıl sorunlar:
Sorunum şu ben bunları 3 ayrı sistemden çalıştırıyorum. En başa dönecek olursak bu işe mart ayında başladım ilk olarak ROG STRIX 1080'i aldım. Bununla hem oyun oynayıp hem madencilik yapıyordum fakat arada bir madencilik yazılımını başlatırken bilgisayar çöküyordu. Daha sonra Galax 1080 Ti ekran kartını aldım. Bunu anakarta ROG STRIX 1080'i ise riser ile bağlıyordum ve sıkıntısız hiç çökme olmadan çalışıyordu. Daha sonra ASUS Turbo 1080'i aldım bu kartı almamla beraber yeni bir sistem topladım ve ASUS Turbo'yu tek başına çalıştırıp direkt Galax ve ROG STRIX'i beraber diğer sistemimde çalıştırdım. Üç kart da sorunsuz çalışıyordu 1080 Ti'dan 46mh ROG STRIX'ten 33mh(minerstat OS'da daha fazla vermiyor aynı şey Turbo için de geçerli. ROG STRIX Windows miningde 36mh veriyor.) Ve ASUS Turbo 36mh.
Sonradan chia mining çıkınca yeni bir sistem almaya karar verdim ve sıfır 3060'lı bir sistem aldım. 3060'ı ilk başta tek çalıştırdım, gerekli Windows sürümünü yükledim ve 49mh aldım. Yeni aldığım sisteme ROG STRIX kartımı taktım Windows mining yapıyordum. Aynı zamanda şahsi bilgisayarımdı. Bunda da sorunsuz 36mh alıyordum. Ama sorun GTX 1080 Ti ve ASUS Turbo'yu aynı anakarta takınca başladı. Mining mh geçmişini görüntülediğimde ortalama her 1 saatte bir 20 dakika 0 mh veriyordu. Turbo'yu çıkartıp ROG STRIX'i koyduğumda sorun düzeldi fakat şimdi Turbo'dan mining yaparken 36'dan başlayıp 29Mh'a düşüyor aynı sorun 3060 içinde geçerli. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VRAM bu sıcaklarda kasa içinde Allah'ım kurtar beni diyordur.

Kanka kasa içinde değil ayriyeten başka sisteme taktığımda çalışıyor. Sıkıntısız yerini beğenmiyor resmen.
Ömrü tükenmeye başlamış artık kartın yakında cortlar.

Onu bilemiyorum ama başka sistemde sorunsuz çalışıyor 3060 yeni daha 1 haftalık bile değil o da aynı.

Windowsdami kazim yapiyorsunuz.

Hocam diğer sistemde Windows ama ona takınca 36mh alıyorum.

Ohgodanethlargementpill indirin.
MSI Afterburner'dan Power -52 - 60 arası
Memory -500 Core clock +100-150 arası.
Önce MSI Afterburner uygulaması
Sonra pill çalıştırın.
Sonra miner.

Hocam teşekkür ederim. Kullandığım madencilik yazılımı minerstat. İçinde önyüklü olarak ethlargementpill geliyor. O yğzden bunu kullanıyordum. Dediğiniz eklentiyi nereden indirebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı