Gtx 1080, i7 6700k sistem

Grmmfo

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar önümüzdeki ay toplamayı düşündüğüm sistem bu şekilde. Sistem hakkında düşünceleriniz ve önerileriniz nedir? O.C yapmayacağım eğer yapacak olursam soğutucu değiştireceğim. Monitör ilerleyen zamanda 144 hz 1ms alacağım. Şimdi soracağım esas soruya gelecek olursam benim kafama en çok takılan kasa ve psu bu seçimlerimde sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör bakacağın zaman full hdden ziyade 2k bakman yararına olur 1080'de.
Psu güzel ama alternatif olarak Astro lite 750w'a da bak.

Monitör bakacağın zaman full hdden ziyade 2k bakman yararına olur 1080'de.
Psu güzel ama alternatif olarak Astro lite 750w'a da bak.
Astro lite parçaları alacağım yerlerde bulamadım olsaydı bakabilirdim. Monitör olarak önerin var mı ilerde 1400 tl bütçe ile almayı düşünüyorum.

Birde şöyle bir sorum olacak Youtube video yüklemeyi düşünüyorum i5 6600k ile i7 6700k farkı nedir ne değildir. Oyunlarda uçuk kaçık FPS farkı yaratır mı arada ki 500 tl farka değer mi render süreleri çok mu fark eder. Tam olarak anlayamadım şu 2 si arasında ki farkı i7 isminden dolayımı var yoksa gerçekten vay be dedirtecek etkisi mi var.

En azından 2k monitör almayacaksan gtx1080 gereksiz harcama olmuş olur. Full hd için gtx1070 rahat rahat yeterde artar denilesi bir kart.
ASUS MG278Q 27" 144 Hz, 1MS 1 yıl içerisinde buna geçmeyi düşünüyorum.

ASUS MG278Q 27" 144 Hz, 1MS 1 yıl içerisinde buna geçmeyi düşünüyorum.
Normalde 6 ay içinde 1400 tl bütçeli alacaktım ama bu daha akıl kârı geldi.

Astro lite parçaları alacağım yerlerde bulamadım olsaydı bakabilirdim. Monitör olarak önerin var mı ilerde 1400 tl bütçe ile almayı düşünüyorum.

Birde şöyle bir sorum olacak Youtube video yüklemeyi düşünüyorum i5 6600k ile i7 6700k farkı nedir ne değildir. Oyunlarda uçuk kaçık FPS farkı yaratır mı arada ki 500 tl farka değer mi render süreleri çok mu fark eder. Tam olarak anlayamadım şu 2 si arasında ki farkı i7 isminden dolayımı var yoksa gerçekten vay be dedirtecek etkisi mi var.

Oyunlarda hemen hemen aynı fps'i alırsın 6600k ile 6700k'den. Renderda asıl farkı x99'un soketlerine uygun olan işlemciler sağlar ama oyun oynamak için çok da gerekli değil. Hele ki sli yapmayacaksan. Yani youtube'a video yüklemek için x99'lu sistem alınmaz.

Monitör için ben de arayış içindeyim pek bir bilgim yok ve kafam karışık ama yeni kartlar için monitörler piyasaya sürecekler 2k monitör piyasası yavaş yavaş piyasaya oturacak. Biraz beklersek iyi monitörler gelebilir.

Oyunlarda hemen hemen aynı fps'i alırsın 6600k ile 6700k'den. Renderda asıl farkı x99'un soketlerine uygun olan işlemciler sağlar ama oyun oynamak için çok da gerekli değil. Hele ki sli yapmayacaksan. Yani youtube'a video yüklemek için x99'lu sistem alınmaz.

Monitör için ben de arayış içindeyim pek bir bilgim yok ve kafam karışık ama yeni kartlar için monitörler piyasaya sürecekler 2k monitör piyasası yavaş yavaş piyasaya oturacak. Biraz beklersek iyi monitörler gelebilir.
Anladım peki Gtx1080 i5 6600k darboğaz olma ihtimali var mı ilerde slı yapacak olursam sıkıntı yaşatır mı.

Anladım peki Gtx1080 i5 6600k darboğaz olma ihtimali var mı ilerde slı yapacak olursam sıkıntı yaşatır mı.

Hayır sıkıntı yaşamazsın darboğaz yapmaz. Ama lga1151 soketlerle sli'da 2. karttan x99 2011 soketlerden daha az verim alırsın ama x99 sistem kurmak da çok daha pahalıya mal oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı