I7-6700k & Gtx 1080 tabanlı sistem

Sadullah

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Bahçelievler
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Arkadaşlar şuan kullandığım sistem i5-4460 ve GTX 960 tabanli. Gayet de idare etti bu sistem beni. Şuan askerdeyim ve 50 günüm kaldi ve doğuda batiya nazaran iyi maaş aliyoruz. Ve burda biriktirdigim para ile arkadaşlar bu sistemi almayı düşünuyorum. Ve sisteme karar verdigim de 1 hafta için de almış olucam. Askerde nasil alicaksin diyiceksiniz normal olarak :) Parayi yollayip sistemi toplaticağim. Neden erken davraniyorum sebebi heyecanim. Ve dolardan korkuyorum daha da articak gibi :) ne düşünuyorsunuz sistem hakkinda bütcem 7 bin TL ama birazcik asabildim. Ve sizden 2k monitor önerisi rica ediyorum malum 1080p darboğaz yapiyor GTX 1080'de. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-11-07-21-21-35.png
    Screenshot_2016-11-07-21-21-35.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 187
  • Screenshot_2016-11-07-21-21-31.png
    Screenshot_2016-11-07-21-21-31.png
    41 KB · Görüntüleme: 83
  • Screenshot_2016-11-07-21-21-24.png
    Screenshot_2016-11-07-21-21-24.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece kasa mı? Monitör'ü sonra mı alacaksınız?
Evet :) 1500tl ye monitor lazim ki 2k olmalı.. ayriyetten msi gaming n5 yaptim ana karti sanirim daha iyimiş.

Dell S2716DG 27" 1ms (HDMI+Display) QHD G-Sync Oyuncu Fiyatı
Monitör olarak bunu öneririm. Ayrıca dolar hiç de düşecek gibi değil. Bir an önce toplamanız en mantıklısı. Şimdiden hayırlı olsun :)
Harika bi monitor yanliz bütçem monitore 1500tl. Teşşekürler :)

Arkadaşlar merhabalar,

Arkadaşlar şuan kullandığım sistem i5-4460 ve GTX 960 tabanli. Gayet de idare etti bu sistem beni. Şuan askerdeyim ve 50 günüm kaldi ve doğuda batiya nazaran iyi maaş aliyoruz. Ve burda biriktirdigim para ile arkadaşlar bu sistemi almayı düşünuyorum. Ve sisteme karar verdigim de 1 hafta için de almış olucam. Askerde nasil alicaksin diyiceksiniz normal olarak :) Parayi yollayip sistemi toplaticağim. Neden erken davraniyorum sebebi heyecanim. Ve dolardan korkuyorum daha da articak gibi :) ne düşünuyorsunuz sistem hakkinda bütcem 7 bin TL ama birazcik asabildim. Ve sizden 2k monitor önerisi rica ediyorum malum 1080p darboğaz yapiyor GTX 1080'de. Teşekkürler.
Edit: Soğutmayı cm sedion 240v yaptım. Sıvı soğutma. Ve ana kart ise msi gaming m5 olarak değiştirdim.

Monitör için bütçe ayrı diye düşünüp 7 bin liralık bir sistem topladım. Bu sistemde ki 750EVO yerine 40-50 lira daha ödeyip 500GB 850EVO'da alınabilir sizin tercihiniz.

Dosya Ekleri

• 7k1080.png
    7k1080.png
    34 KB · Görüntüleme: 185
Monitör için bütçe ayrı diye düşünüp 7 bin liralık bir sistem topladım. Bu sistemde ki 750EVO yerine 40-50 lira daha ödeyip 500GB 850EVO'da alınabilir sizin tercihiniz.
Teşşekürler. Yanliz kasa yı camlı istiyorum. Ve sogutucuyu unutmuşsunuz. Sivi soğutma tercih edicem. Kasa benim için önemli. :)

Teşşekürler. Yanliz kasa yı camlı istiyorum. Ve sogutucuyu unutmuşsunuz. Sivi soğutma tercih edicem. Kasa benim için önemli. :)
Emin olun ilk defa başma geliyor :D Ben de bunların 7 bini geçmesi gerekiyor diye düşünmüştüm. Akşam saatlari yorgunluktan kontrol de etmedim hemen düzeltiyorum :)

Emin olun ilk defa başma geliyor :D Ben de bunların 7 bini geçmesi gerekiyor diye düşünmüştüm. Akşam saatlari yorgunluktan kontrol de etmedim hemen düzeltiyorum :)
Olur böyle şeyler :) teşşekür ederim. Astin da bütçe mi aşıp msi gtx 1080 seahawk ďüşünuyorum. Sivi sogutmali bir ekran karti.

Buyrun. Wi-fi ve ekstra 250GB'dan feragat ettik ama hala çok güzel :) Seahawk almak istiyorsanız alabilirsiniz tabi. İlla 6700k almak zorunda da değilsiniz. 1080p'de oynasanız bile 6700 sizin işinizi hayli görecektir ki çözünürlüğü yükselttikçe işlemci ihtiyacı oldukça azaldığından anlamazsınız bile. Sıvı soğutma parasını da ekran kartına ekleyebilirsiniz. İlla sıvı soğutma olsun diyorsanız bunlar. Yoksa 3 fanlı bir ekran kartının sesinin pek rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Kasa'yı beğenmezseniz: Corsair Carbide Spec-01 Mid Tower Siyah ATX Kasa (CC-9011050-WW) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri Bu kasaya da bakabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz varsa onu da alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• fiyat.png
    fiyat.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 110
Hocam benim topladığım sisteme bakabilirsin istiyorsan. İşlemci bana yettiği için i7 6700k almadım onu değiştirebilirsin ben 1100 tl ye ucuz bulduğum için önceden i7 6700 almıştım. Anakartı ileriye dönük almak istediğim için z170 serisi seçtim yoksa h170 serisi alınmalı. Sıvı soğutma k sız işlemciye gerek yok ama benim memleket aşırı sıcak ve nemli olduğu için ekstradan vatanda stok bitirme olayından dolayı ucuza aldım. Sisteme gelecek olursak monitör aşırı güzel ve 1080 veya 2k ile kıyaslanamaz pro iseniz 144hz almalısınız ben standart kullanıcı olduğum için görüntü kalitesini seçtim. Kasa çok şık, kileteli malzemesi boyası var ve küçük değil onu diyeyim. Gelen fanlar kaliteli ve sessiz çok iyi soğutuyor. Anakart iyi ve kaliteli zaten msı yazılımları çok işe yarıyor kuzenime z170 gaming m5 aldık hiç bir fark yok gereksiz fazla para vermek. Ram lere fazla para vermeye gerek yok kuzenime 3000mhz aldık gereksizmiş. Ekran kartı istediğini seçebilirsin ama 4k ise iyi soğutma olanını seçmende yarar var ben ayarlarını hiç ellemedim 4k oyunlarda 75 civarı görüyorum. Ultra ayarlarda Rise of the Tomb Raider 45 55 fps arası gidip geliyor(ekran kartı game modda oc moda daha almadım). Bu arada ekran kartının ısısı 75-80 arası. İşlemci kullanımı 30 ile 35 arası değişiyor işlemci ısısı 30 ile 35 arası gidip geliyor işlemci 4.00 ghz de intel turbo boost ile çalışıyor. Ram max 9200mb gördüm ortalama 6500 ile 7250 arasında gidip geliyor. Tek son oyunlarda Assassin's Creed Syndicate baya zorluyor sistemi 35 fps gördüm en düşük. Bu arada psu konusunda hiç ses cızırtı gibi birşey duymadım. Psu evet önemli param o an yetseydi bende silver yada gold sertifikalı alırdım ama bu psu danda memnunum. Ssd konusunda da sadece 3 yıl garanti farkı var 850 evo arasında çok az da performans farkı ama hissedilmez. Ben 750 evoyu 245 tl ye almıştım şimdi vatanda 300 civarı olmuş.

Kasa: Corsaır Carbıde Spec-Alpha
Psu: Zalman ZM700-GLX 80Plus 700w
Anakart: Msı Z170A Gaming Pro Carbon
İşlemci: Intel Core i7 6700
Soğutma: Zalman LQ315 Sıvı Soğutma
Ram: Corsaır 2*8GB DDR4 2400MHz CL14
Ssd: Samsung 250 GB 750 Evo
Ekran Kartı: Msı GTX1080 Gaming X
Monitör: Viewsonic 23.6 vx2475Smhl-4K
Klavye: Thermaltake Tt eSPORTS Commander Combo

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı