GTX 1080 İçin 4K Monitör Önerisi

Erotomaniac

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1080 alıyorum, 300 Liralık 1920x1080, 60 Hertz monitörüm haliyle yetersiz kalacak. 4K monitör almayı planlıyorum. 45-50 FPS üzeri beni tatmin ettiği için 1440p, 144 Hz yerine 4K, 60 Hz monitör almaya karar verdim. Tavsiyeniz var mı? Eminim benim gibi birçok arkadaş da benzer sorularla gelecek. Bu konu onlar için de faydalı olur diye umuyorum.
Şöyle bir monitör almayı düşündüm ama aklımda bir soru işareti var. Bu monitör Freesync teknolojisine sahip ancak benim alacağım kart NVIDIA. Herhangi bir sıkıntı olur mu? Freesync teknolojisinden mi faydalanamam yoksa monitör - ekran kartı uyuşmazlığından dolayı ikisini bir arada kullanamam mı? Bir de monitörün özellikleri nasıldır? Monitörden neredeyse hiç anlamam. G-Sync malesef tercih edemiyorum, 2 kat fazla para istiyorlar. Hatta 2.5 kat bile diyebiliriz (Rog Swift vesaire)

Düzenleme: Araştırdığımda monitörün;
versiyonunda "ghosting" olduğundan şikayet edilmiş. Bu monitör LU28E590DS/UF, yeni sürümü gibi bir şey sanıyorum. Ghosting problemi olan var mıdır? Özellikle eklemek istedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1080 incelediğim oyun testlerine göre, 4K'da güncel oyunlarda 30 FPS üstü verebiliyor. Bazı oyunlarda ortalama 32 FPS'ye düştü, bazılarında 65 FPS'ye kadar çıktı. Hangi oyun ve ayar olursa olsun 4K sabit 60 FPS isteyen 2-SLI yapması gerekir. 30 FPS ile mutlu olabilen bir insan rahatlıkla tek kartla 4K çözünürlükte oynayabilir artık.

30 FPS alırsam Anti - Aliasing 8x yerine 2x yaparım, gölgeden biraz kısarım, hallederim. 2 sene sonra da GTX 1180 alırım. Orası sorun değil. Freesync monitör NVIDIA ekran kartıyla 1ms, 60 Hertz'e kadar 4K çözünürlükte görüntü verebilecek mi sorunsuz?

Nvidia kart ile Freesync monitör kullanmanızda sorun yok. Sadece paranızın bir kısmı çöpe gitmiş olur, hiç kullanamayacağınız bir teknolojinin parasını ödemiş olursunuz.

Araştırdığımda, 4K, 1ms, 60 Hertz ile en ucuz monitör olarak karşıma çıkıyor zaten. Freesync de kullanmayıveririm.

Teşekkürler.

Umarım ghosting gibi can sıkıcı problemler ile karşılaşmazsınız. ROG serisi gibi gaming monitör olduğuna inanmakta zorlanabiliyor insan. İade etme şansınızın olduğu bir yerden alırsanız iyi olur sizin için. Hayırlı olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı