GTX 1080 için işlemci önerisi

Hocam çok değerli öneriler yapmışsınız benim için ne yazık ki çok fazla bilgisayar parçalarından anlayan birisi değilim, o yüzden sorum saçmaysa kusuruma bakmayın. Atıyorum bu anakartı aldığım zaman yarın bir gün tekrar üst nesil bir işlemciye geçmek istersem sorun yaratacak mı? Yani tekrar anakart değiştirmem gerekecek mi? Eğer gerekecekse başta doğrudan yeni nesil bir anakart alırsam şimdilik eski nesil bir işlemci alsam da kullanabilecek miyim?
Hocam burada bütçe önemli. Sizin belirttiğiniz bütçede en mantıklı öneriyi yapmaya çalıştım ben. İleriye dönüklük açısından AMD iyidir. Yeni çıkarttıkları AM5 soket uzun yıllar daha kullanılacak. Eğer AM5 sistem toplamak isterseniz, şu anki kasanızı hiç bozmadan satıp güncel bir sistem toplamanız daha mantıklı geliyor bana. GTX 1080 bayağı yaşlı olduğu için AM5 platformuna göre güncel olmayacak.

Sorunuza gelecek olursak; Benim önerdiğim B550 anakartlar, AMD Ryzen 5. Nesile kadar destekliyor. 5. Nesil işlemciler günümüz için hala çok iyi yerde ve çok satılan işlemciler. Yine önerdiğim R5 5600 işlemci ise günümüzde özellikle oyun için oldukça yeterli. İş uygulamaları kullanıyorsanız da 6 çekirdeği sayesinde sizi yüzüstü bırakmaz ama dediğim gibi Eğer güncel olsun, ileriye dönük olsun derseniz AM5 öneriyoruz biz. Ancak bunun yanına güçlü bir Ekran Kartı da lazım. Tercih size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı