GTX 1080 İçin İşlemci Önerisi

Jesse42

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. GTX MSI 1080 ARMOR ekran kartının yanına en uygun işlemci nedir. Gelecek oyunlar için de aynı anda yetersiz kalmaya başlayacak bir işlemci ?

Şu anki işlemcim ve sistemim.
  • CPU: Intel i5-4670 3.40 GHz
  • Anakart: ASUS H81M-C
  • GPU: GTX MSI 1080 ARMOR
  • Bellek: Kingston HyperX Blu 4GB 1600MHz DDR3 (x2)
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. GTX MSI 1080 ARMOR ekran kartının yanına en uygun işlemci nedir. Gelecek oyunlar için de aynı anda yetersiz kalmaya başlayacak bir işlemci ?

Şu anki işlemcim ve sistemim.
  • CPU: Intel i5-4670 3.40 GHz
  • Anakart: ASUS H81M-C
  • GPU: GTX MSI 1080 ARMOR
  • Bellek: Kingston HyperX Blu 4GB 1600MHz DDR3 (x2)
  • HDD: Seagate Barracuda 1 TB
Hala güçlü bir işlemci ama 1080 ile büyük ihtimalle 1080p monitörde var darboğaz olacaktır. İşlemci değiştirirsen anakart ve RAM değiştirmeniz gerekir. Çünkü Ryzen öneririm ve o da AM4 anakart istiyor, seninki 1150 soket ve de RAM DDR4 olması gerekir.

Bütçe belirtmemişsiniz, eğer sıkışıksanız 2k 144hz monitör ve 16GB RAM sizi götürür, değilseniz R7 1700 ile baştan bir sistem kurun. MOBO, CPU, RAM şeklinde.

1080 niye aldınız, sistemi değiştirecek misiniz ki? Çünkü değiştirmezseniz saçma bir sistem, 4 GB RAM'in değişmesi lazım bir kere.

Hala güçlü bir işlemci ama 1080 ile büyük ihtimalle 1080p monitörde var darboğaz olacaktır. İşlemci değiştirirsen anakart ve RAM değiştirmeniz gerekir. Çünkü Ryzen öneririm ve o da AM4 anakart istiyor, seninki 1150 soket ve de RAM DDR4 olması gerekir.
Ben zaten sistemi 1150 sokete uygun işlemci onerin diye yazdım. Ryzen için RAM ve anakart için bir düşüncem veya bütçem yoktur.

1080 niye aldınız, sistemi değiştirecek misiniz ki? Çünkü değiştirmezseniz saçma bir sistem, 4 GB RAM'in değişmesi lazım bir kere.
4 GB RAM yok. 2x4 GB RAM var. Sistem saçma olabilir, bu yüzden işlemci yükseltmeyi düşünüyorum. :)

Bütçe belirtmemişsiniz, eğer sıkışıksanız 2k 144Hz monitör ve 16GB RAM sizi götürür, değilseniz R7 1700 ile baştan bir sistem kurun. MOBO, CPU, RAM şeklinde.
Kusura bakmayın ama sıkışık bir insanım, 144 hz 2k monitor ve 16 GB RAM alabilir miyim? :) Lütfen mantıklı cevaplar verin, teşekkürler. Amacım işlemci değiştirmek, montior almak değildir. RAM yükseltmesini şu anda yapmayacağım.

O RAM'i 16 GB yapın o zaman, bütçe yetiyorsa. Sona yazmışsınız x2'yi göremedim. :p Niye 1080 aldınız tekrar soruyorum? Bütçenizi niye 1080'e ayırdınız ki?

Lütfen intel 1150 soket işlemci önerin. Sadece işlemci önerisi. :) Teşekkürler. Bütçemi soruyorsanız öncelikle işlemciyi almak için eskisini satacağım, üstüne de kendim bir şeyler ekleyeceğim. Şu an darboğaz olmayacak en yeterli işlemciyi istiyorum. Örnek olarak i5 7600k gibi. i5 7600k gibi yeterli olur mu mesela?

Ben zaten sistemi 1150 sokete uygun işlemci onerin diye yazdım. Ryzen için RAM ve anakart için bir düşüncem veya bütçem yoktur.

4 GB RAM yok. 2x4 GB RAM var. Sistem saçma olabilir, bu yüzden işlemci yükseltmeyi düşünüyorum. :)

Kusura bakmayın ama sıkışık bir insanım, 144 hz 2k monitor ve 16 GB RAM alabilir miyim? :) Lütfen mantıklı cevaplar verin, teşekkürler. Amacım işlemci değiştirmek, montior almak değildir. RAM yükseltmesini şu anda yapmayacağım.
2K monitör ve 16GB Ram yeni bir RYZEN sistemden ucuza gelecektir, bunu GTX1080 almadan önce düşünecektiniz beyefendileri. I7 4790 da 1080pde tam sınırda olacaktır o kart için. Bir daha bir ürün almadan iyice araştırınız ekselansları.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı