GTX 1080 İçin Monitör: Dell S2716DG vs. MSI MPG27CQ

hakan4855

Decapat
MSI MPG27CQ VA panel, Curved ve FreeSync
Dell S2716DG TN panel ve G-Sync

MSI'ın VA panel olması beni cezbediyor. Dell'in ise G-Sync olması cezbediyor. Çok kararsız kaldım. Hangisini almalıyım? Görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen bende bu iki cihaz arasindayim. Tam emin olmamakla beraber VA panel TN den daha iyi diye biliyorum. Zor bir secim. Bir tarafta TN panelli G-Sync li 2K li monitor, diger tarafta VA panelli Full HD ve FreeSync li bir cihaz.

Ekran karti olarak 1080 ti kullaniyorum. PUBG oynuyorum mesela bu aralar. Hangisini almak gerekiyor bilmiyorum. Profesyonel oyuncu olan, yayin yapan kisiler hep Full HD, 144HZ veya 240HZ lik monitor kullaniyorlar. Bir sebebi olmali sanki.

Bence G-Sync için TN panel seçilmez. Sürekli rekabetçi oyun oynamıyorsanız TN panel alınmaz. VA veya IPS modelleri tercih etmek görsellik açısından daha uygun diye düşünüyorum.

G-Sync için TN alınır ama oynadığı oyunlara bağlı. Ben olsam MSI alırdım bu arada.
G-Sync'i tecrübe etme şansınız oldu mu? Güzel bir özellik, ama pratikte abartıldığı kadar da yokluğu aranacak bir şey değil emin olun. TN panel aldığınızda ise IPS veya VA panellere kıyasla renk paleti farkını her an hissedersiniz.

G-Sync'i tecrübe etme şansınız oldu mu? Güzel bir özellik, ama pratikte abartıldığı kadar da yokluğu aranacak bir şey değil emin olun. TN panel aldığınızda ise IPS veya VA panellere kıyasla renk paleti farkını her an hissedersiniz.

O konu hakkında bir şey demiyorum. TN panel hakkında yazdıklarımı görseniz agresif bile bulursunuz.

TN panellere olan savaşım, gerçekten bir AH-IPS panel görünce başladı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı