Çözüldü GTX 1080 ile Ryzen 5 1500X kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Alt

Hectopat
Yer
İstanbul, Ataşehir
Daha fazla  
Meslek
/
Merhaba sevgili Technopat üyeleri. Elime GTX1080 ekran kartı geçti, şu an GTX1060 kullanıyorum ve işlemcim Ryzen 5 1500X, anakartım ise MSI B350M PRO, RAM ise 2400MHz 2x8GB ve monitörüm 1920x1080. bu sistem GTX1080 ile uyumlu olur mu (darboğaz vs)? Eğer uyumsuz olursa neleri değiştirmem gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum değerli Technopat üyeleri.

A

Anakartım aynı mı kalmalı ? B350M GAMING PRO yani
Anakart üreticinin sitesinde senin anakart modeline ait olarak verilen bios güncellemelerinde yeni işlemcilerin desteklenir desteklenmediği konusunda fikir sahibi olabilirsin hocam. Anakartın ryzen 3000 serisi işlemciler için destek almışsa anakartı değiştirmen gerekmez, sana verilen yolları izleyerek bios güncellemesi yapman yeterli olacak.. Benim anakartı x370 chipsetli ryzen 3000 serisi işlemcilerin hepsini destekliyor şuanda..

Anakart üreticinin sitesinde senin anakart modeline ait olarak verilen bios güncellemelerinde yeni işlemcilerin desteklenir desteklenmediği konusunda fikir sahibi olabilirsin hocam. Anakartın ryzen 3000 serisi işlemciler için destek almışsa anakartı değiştirmen gerekmez, sana verilen yolları izleyerek bios güncellemesi yapman yeterli olacak.. Benim anakartı x370 chipsetli ryzen 3000 serisi işlemcilerin hepsini destekliyor şuanda..
Sıkıntı benim o işlerden hiç anlamamam :( Ne yapacağımı bilemiyorum yani.

Yapacağın tek şey BIOS güncellemesi. Onun içinde binlerce rehber var. Windows kullanabildiğine göre BIOS'ta güncelleyebilirsin zor bir şey değil.
Bakınacağım,teşekkür ederim.
Bakınacağım,teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde mi oluyor acaba ?

Sıkıntı benim o işlerden hiç anlamamam :( Ne yapacağımı bilemiyorum yani.

Hocam arkadaşlarında dediği gibi internettr yüzlerce rehber var, anakart modelinizi yazıp bios güncelleme diye sonuna eklerseniz Google amca fazlasıyla yardımcı olacaktır. ✌🏼 Bizlerde anamızın karnında öğrenmedik, boza boza, araştırarak, rehberleri takip ederek, makaleleri okuyarak öğrendik sonuçta.. Yapabilirsiniz inanın çok basit bir işlem 👍🏼

RAMlerimi 3000e çıkartacağım zaten ama B350M R5 3600'ü destekliyor mu ?

Bazı arkadaşlar kullanamayacağımı,darboğaz yapacağını söylüyor :(

Testlerine bakabilirsin, kartı rahatça beslediğini görebilirsin. Hatta iki tane ben paylaşayım ondan sonra kararınızı verin. Buradan değerlendirme yaparsınız, birebir çoklu test bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı