Çözüldü GTX 1080 ile Ryzen 5 1500X kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Alt

Hectopat
Yer
İstanbul, Ataşehir
Daha fazla  
Meslek
/
Merhaba sevgili Technopat üyeleri. Elime GTX1080 ekran kartı geçti, şu an GTX1060 kullanıyorum ve işlemcim Ryzen 5 1500X, anakartım ise MSI B350M PRO, RAM ise 2400MHz 2x8GB ve monitörüm 1920x1080. bu sistem GTX1080 ile uyumlu olur mu (darboğaz vs)? Eğer uyumsuz olursa neleri değiştirmem gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum değerli Technopat üyeleri.

Testlerine bakabilirsin, kartı rahatça beslediğini görebilirsin. Hatta iki tane ben paylaşayım ondan sonra kararınızı verin. Buradan değerlendirme yaparsınız, birebir çoklu test bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne attın şimdi sen? Biri 1070 biri 4K. 1080 BESLEMEZ.

Ne attın şimdi sen? Biri 1070 biri 4K. 1080 BESLEMEZ.
Arkadaşlar,çözümü E39M5 nickli arkadaşımızın dediği gibi çözdüm. Anakartıma bios güncellemesi yükleyip,3600 serisi işlemci alacağım ve RAMlerimi 2x8GB 3000MHz yapacağım. Bu şekilde bir sorun olacağını pek sanmıyorum.
Anakart MSI B350M PRO demişsiniz. Bunun bir Gaming, bir de PRO-VD Plus modeli var. MSI Suport'tan baktığımda güncelleme notlarında Ryzen 3000 desteği göremedim. Sanırım yok.
Varmış,bugün baktım.
Screenshot_20200125-091201_Instagram.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı