GTX 1080 Oyunlarda Mavi Ekran Vermesi

NuCaKo38

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda bazen düşük performans almama rağmen mavi ekran hataları alıyorum. Özellikle PUBG'de baya oluyor, 120 FPS alırken durduk yere oyundan atıyor. Sorun nedir kullandığım programlarda mı sıkıntı var, donanımda mı?
  • MSI GTX 1080
  • X370 gaming pro carbon
  • Ryzen 5 1600
  • Corsair 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda bazen düşük performans almama rağmen mavi ekran hataları alıyorum. Özellikle PUBG'de baya oluyor, 120 FPS alırken durduk yere oyundan atıyor. Sorun nedir kullandığım programlarda mı sıkıntı var, donanımda mı?
  • MSI GTX 1080
  • X370 gaming pro carbon
  • Ryzen 5 1600
  • Corsair 16 GB RAM
Monitörünüz nedir? Aynı sıkıntılar bendede vardı özellikle eğer monitörünüz 1080p ise Pubg de işlemciye fazla yük bindiği için ekran kartı tam performans veremiyor, i7-6700 vardı i7*8700k alarak fps donma gibi problemlerimi çözdüm.

Hocam yukarıda bir bilgi hatası olmuş ilk cümlede düşük performans almadığım halde olarak değiştirelim. En yakın zamanda istediğiniz bilgileri paylaşıcağım.

"Oyundan atiyor" demissin ama baslikta mavi ekran demissin. Mavi ekran yedigin icin oyundan dusuyorsun diye anliyorum.
Hata olarak ne aliyorsun? Mavi ekran sonucu aldigin dmp dosyasini analiz edip hatanin sebebini ogrenebilirsin.

"Oyundan atiyor" demissin ama baslikta mavi ekran demissin. Mavi ekran yedigin icin oyundan dusuyorsun diye anliyorum.
Hata olarak ne aliyorsun? Mavi ekran sonucu aldigin dmp dosyasini analiz edip hatanin sebebini ogrenebilirsin.

Hocam ona internetten bakmıştım fakat bir bilgi bulamadım. Ayrıca doğru anlamışsınız oyun oynarken 120 fps de mavi ekran veriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı