GTX 1080 PSU Güç Bağlantısı Nasıl Yapılmalı?

Stargazer

Hectopat
Yer
Pendik/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Tüm Technopat.net severlerini saygıyla selamlıyor, hayırlı Ramazan dileklerimi iletiyorum.

MSI GTX 1080 Gaming X model ekran kartına ve High Power 750W 80+ Gold sertifikalı güç kaynağına sahibim. Bilginize ihtiyaç duyduğum nokta ise şu: Ekran kartımda iki adet güç girişi bulunmakta. Güç kaynağından bağlantıyı ikiye ayrılmış tek bir kabloyla yapmamın bir zararı olur mu? Değerli bilgi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm Technopat.net severlerini saygıyla selamlıyor, hayırlı Ramazan dileklerimi iletiyorum.

MSI GTX 1080 Gaming X model ekran kartına ve High Power 750W 80+ Gold sertifikalı güç kaynağına sahibim. Bilginize ihtiyaç duyduğum nokta ise şu: Ekran kartımda iki adet güç girişi bulunmakta. Güç kaynağından bağlantıyı ikiye ayrılmış tek bir kabloyla yapmamın bir zararı olur mu? Değerli bilgi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi akşamlar.
sen gene tak ikisinide.

sen gene tak ikisinide.
Bazı kaynaklarda güç tüketimi 225W üzeri olan ekran kartlarının bağlantısının iki ayrı kablo ile yapılması gerektiği söyleniyordu. Mehfûm-u muhalefet ile GTX 1080'e tek kablo takılabilir gibi bir düşüncem vardı. Cevabınız için teşekkür ederim.

Gördüğüm kadarıyla siz de öyle kullanıyorsunuz. Deneyim kitapta yazmaz derler. Ben de öyle yapayım. Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Aynı kartı aynı şekilde kullanıyorum gönlünüz rahat olsun tam yükte bile saatlerce sıkıntısız çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı