GTX 1080 PUBG Anlık FPS Düşüşleri

Batuhan ALKAN

Hectopat
Daha fazla  
  • Asus GTX1080 8GB O.C 11GBPS
  • Intel Core İ7 6700 Soket 1151 3.4GHz
  • GSKILL 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz CL15
  • MSI H170M PRO- VDH
  • Kingston 240GB HyperX Savage Serisi Sata 3.0 Cache SSD
  • ZALMAN R1 600LE 600W MidT ATX KASA
  • Savage 1TB 7200RPM harddisk
Ben Twitch üzerinde yayın yapıyorum bu sistem ile PUBG'de anlık 60 FPS düşüşü yaşıyorum. LoL gibi bir oyunda sabit 144 FPS alamıyorum sebebi sizce ne olabilir?
Bu arada anakartla alakalı daha önce bir sorun yaşadım ve garantiden geldiğinde Chipset'lerin değiştiğini söylediler. Buda bir sorun yaratıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG daha tam çıkmamış bir oyun.Bböyle şeyler normal. Eminim ki oyun çıktığında anlık düşüşler düzelir.

Lol de kaç fps alıyor ortalama ? 144 FPS'yi geçmesi lazım. Monitörünüz 144hz olduğu için bunu sorun ettiğinizi farz ediyorum. Aksi taktirde fazla FPS almanın faydasından çok zararı var. Rekabetçi oyunlarda önemli olan stabil FPS almak. PUBG arkadaşların dediği gibi sorunlu bir oyun.

Normaldir, oyun erken erişim oyunu. Neredeyse her hafta sürekli güncelleme geliyor. Sabredin zamanında H1Z1'da böyleydi. Fakat inşallah PUBG'nin kaderi onunla bir olmaz :)

Evet arkadaşlar ceza aldığım için ertesi gün yazamamıştım bu gün aklıma geldi tekrar bakayım dedim cevaplarınız için teşekkürler. Anakartımın dar boğaz yaptığını düşünüyordum yenisini aldım ( Msı z270 gaming plus) fakat sorun anakart kaynaklı değilmiş. Afterburner ile oyun ve yayın açıkken kontrol ettiğimde güç penceresinde ekran kartına gelen gücün 90 ila 35 arasında değiştiğini ve güç düştüğünde fps drop olduğunu gördüm yani işin özeti 750 veya daha üstü bir power alırsam sorun çözülecek diye umut ediyorum :dikkatli:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı