GTX 1080 sistem anlık FPS Düşüşleri

Dorias

Centipat
Daha fazla  
MSI GTX 1080 ekran kartı.
MSI Z370 GAMING Plus anakart.
i7 8700K işlemci.
16 GB 3000Hz RAM.

Anlık drop FPS oluyor. Bilgisayarı aldığımda mesela League of Legends da FPS 199 sabitliyordum 199'dan aşağı düşmüyord. U şimdi ise bakıyorum 140 150 160'lara düşüyor ve Valorant LoL oynarken anlık drop FPS oluyor. Sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 8700K işlemci.
16 GB 3000Hz RAM.

Anlık drop FPS oluyor. Bilgisayarı aldığımda mesela League of Legends da FPS 199 sabitliyordum 199'dan aşağı düşmüyord. U şimdi ise bakıyorum 140 150 160'lara düşüyor ve Valorant LoL oynarken anlık drop FPS oluyor. Sebebi nedir sizce?
Sıcaklık değerleri nedir?

i7 8700K işlemci.
16 GB 3000Hz RAM.

Sıcaklık değerlerinizi ölçüp atar mısınız MSI Afterburner ile?

i7 8700K işlemci.
16 GB 3000Hz RAM.

Ya arkadaş tamam FPS sorununuz var ama hiçbir bilgi yok ortada. Kişisel algılamayın lütfen ama Afterburner değerleri yok,sıcaklıklar yok,frekans yok neye göre yorum yapalım? Hani şundan sonra düşüş oldu deseniz yine bir fikir olacak oda yok. MSI Afterburner ile değerleri paylaşın.

Öncelikle Avast antivirüs programını kaldırın ve varsa sistem hızlandırma programları, başka antivirüs programları vs. hepsini kaldırın.

İkinci olarak ise önce bilgisayarınızın güç ayarlarına girin, bilgisayarınızın hangi güç seçeneğinde olduğuna bir bakın. Dengeli veya güç tasarrufunda ise hemen yüksek performansa alın ve ondan sonra oyunlardaki durumu gözleyin. Düzelirse sıkıntı bundan kaynaklıdır. Windows genelde dengeli ayarda çalışır ve gerektiğinde otomatik olarak performansı arttırır.

Sıcaklık.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 22
DDU ile ekran kartı driverını silip baştan kurun.

Geri
Yukarı