GTX 750 sistemde anlık FPS düşüşleri oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kick1

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 GB Ddr2 667MHz
Ekran kartı
Gtx 750
Anakart
P5QL-SE
İşlemci
Intel® Core™2 Quad Processor
Şimdi sayın hocalar ben eskiden ekran kartı olarak (AMD)4850HD kullanıyordum, fakat yanma olayı olunca yeni ekran kartı almam gerekti ve öğrenci olduğum içinde anca ekran kartı alabildim. Sistemin eski olduğunu farkındayım yazı geçirecek şekilde aldım ekran kartını :D
Şimdi asıl soru ben LoL ve CS:GO bu ekran kartımda anlık düşmeler sebep oluyor, bunun önüne geçebileceğim öneri, ayar var mıdır?
Not1: LoL direk minyonlar çıkınca FPS düşüyor 40 FPS görüyorum.
Not2: CS:GO FPS 70 görsem de anlık düşüş yaşıyorum.
Not3: Sistemim eski dediğim gibi, CPU dar boğazı olduğundan farkındayım :D
Not4: Sistemi az bile olsa değiştirmeyi düşünüyorum donanım önerisi de alabilirim.

Şimdi sayın hocalar ben eskiden ekran kartı olarak (AMD)4850HD kullanıyordum, fakat yanma olayı olunca yeni ekran kartı almam gerekti ve öğrenci olduğum içinde anca ekran kartı alabildim. Sistemin eski olduğunu farkındayım yazı geçirecek şekilde aldım ekran kartını :D
Şimdi asıl soru ben LoL ve CS:GO bu ekran kartımda anlık düşmeler sebep oluyor, bunun önüne geçebileceğim öneri, ayar var mıdır?
Not1: LoL direk minyonlar çıkınca FPS düşüyor 40 FPS görüyorum.
Not2: CS:GO FPS 70 görsem de anlık düşüş yaşıyorum.
Not3: Sistemim eski dediğim gibi, CPU dar boğazı olduğundan farkındayım :D
Not4: Sistemi az bile olsa değiştirmeyi düşünüyorum donanım önerisi de alabilirim.

İşlemci darboğaz yapıyor ve RAM'lerin DDR2 bunları değiştirirsen düzelir diye düşünüyorum. AliExpress'ten modlanmış bir Xeon işlemci alabilirsiniz ama ne kadar uyumlu çalışır bilmiyorum veyahut Q9650 alabilirsin. RAM'i 8 GB yapabilirsiniz eğer anakartınız destekliyorsa.

Hocam LoL de anlamsız FPS düşmesi var, Tam red güçlendirme çıkınca 40 FPS de oynuyorum, eski ekran kartımda bu sorun sıkıntı değildi 70-60'da kalıyordu.

Hocam LoL de anlamsız FPS düşmesi var, Tam red güçlendirme çıkınca 40 FPS de oynuyorum, eski ekran kartımda bu sorun sıkıntı değildi 70-60'da kalıyordu.
Görüntü yükseltsemde düşürsemde aynı hocam.

Geri
Yukarı