GTX 1080 Sistem Düşük Performans

Necati BEKTAŞ

Femtopat
Merhabalar,

Bilgisayarımdan yeterli performansı alamadığımı düşünüyorum. Bazı sistemler benimkinden düşük olmasına rağmen oyunlarda aynı yada daha yüksek performans veriyor. Emin olmamakla beraber sistemimin dar boğaz yaptığını düşünüyorum. Başlarda işlemci alakalı olduğunu düşündüm. Sonrasında RAM'in Hz'nin düşüklüğünden kaynaklanan bir sorunda olabileceğini düşünmeye başladım. Yeni bir RAM alıp denemek istiyorum. Ondan önce burada sizlere danışmak istedim. Sistem sürücülerini güncel tutuyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Masaüstü Bilgisayar Özelikleri;
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 bit
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX 1080 (8GB)
İşlemci: Intel Core i5-7400 3.0GHz
RAM: Kingston kvr24n17s8/8 (8GB) 2.4GHz
Anakart: Asus Prime Z270-A

Son düzenleme:
O işlemci ile tam verim alamamanız bana normal gibi geldi, RAM kullanımından da belirli oyunlarda kaynaklanabilir. Z serisi bir anakart ile neden 7400 gibi bir işlemciyi kullandınız ki? Size tavsiyem eğer bütçeniz var ise yeni bir platforma geçmeniz olacaktır.

Merhabalar,

Bilgisayarımdan yeterli performansı alamadığımı düşünüyorum. Bazı sistemler benimkinden düşük olmasına rağmen oyunlarda aynı ya da daha yüksek performans veriyor. Emin olmamakla beraber sistemimin darboğaz yaptığını düşünüyorum. Başlarda işlemci alakalı olduğunu düşündüm. Sonrasında RAM'in Hz'nin düşüklüğünden kaynaklanan bir sorunda olabileceğini düşünmeye başladım. Yeni bir RAM alıp denemek istiyorum. Ondan önce burada sizlere danışmak istedim. Sistem sürücülerini güncel tutuyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Masaüstü bilgisayar özelikleri;
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1080 (8 GB)
İşlemci: Intel Core i5-7400 3.0GHz.
RAM: Kingston kvr24n17s8/8 (8 GB) 2.4GHz.
Anakart: ASUS Prime Z270-A.

RAM'ler en az 3GHz olmalı diye düşünmekteyim, ayrıca 2x8 lazım bu PC'ye bir de şu var işlemciniz ekran kartınızla uyumlu değil tahmini yüzde 30 35 belki daha fazla darboğaz olabilir.

Cevaplar için teşekkür ederim,

Bağlantıdaki RAM'i almayı düşünüyorum. Yorumunuz nedir? Aynı zamanda sistemime uyumlu olacak uygun bütçeli bir işlemci önerebilir misiniz?

O işlemci ile o ekran kartı olmaz kardeşim. Sen beni dinle git bir i7-7700 bir işlemci al. Yanına da bir 2x8 ram al ömürlük kullan kardeşim hadi iyi akşamlar.

O işlemci ile o ekran kartı olmaz kardeşim. Sen beni dinle git bir i7-7700 bir işlemci al. Yanına da bir 2x8 RAM al ömürlük kullan kardeşim hadi iyi akşamlar.

7700 o kadar pahalı olmasa hak verirdim ama fiyatını hak etmiyor o işlemci. Bence elindekileri elden çıkarıp Ryzen'e geçmesi en mantıklı çözüm olacaktır.

Geri
Yukarı