GTX 1080 Sistem Düşük Performans

7700 o kadar pahalı olmasa hak verirdim ama fiyatını hak etmiyor o işlemci. Bence elindekileri elden çıkarıp Ryzen'e geçmesi en mantıklı çözüm olacaktır.
Ryzen'a geçmek sıkıntı bana kalırsa anakart sat, tekrar al bir ton iş. Ben gırgırına yazdım biraz ama bana kalırsa fiyatı uygun iyi bir intel işlemci iş görür. yok mu böyle bir işlemci bildiğiniz ?

Ryzen'a geçmek sıkıntı bana kalırsa anakart sat, tekrar al bir ton iş. Ben gırgırına yazdım biraz ama bana kalırsa fiyatı uygun iyi bir Intel işlemci iş görür. Yok mu böyle bir işlemci bildiğiniz?

Keşke olsa ama yok. 4. nesil olsa tamam işlemci al derdim, çünkü ucuza 4790K gibi işlemcileri bulabiliyorsun nadirde olsa, pahalı koyanlar çok fazla orası ayrı.

Merhabalar,

Bilgisayarımdan yeterli performansı alamadığımı düşünüyorum. Bazı sistemler benimkinden düşük olmasına rağmen oyunlarda aynı ya da daha yüksek performans veriyor. Emin olmamakla beraber sistemimin darboğaz yaptığını düşünüyorum. Başlarda işlemci alakalı olduğunu düşündüm. Sonrasında RAM'in Hz'nin düşüklüğünden kaynaklanan bir sorunda olabileceğini düşünmeye başladım. Yeni bir RAM alıp denemek istiyorum. Ondan önce burada sizlere danışmak istedim. Sistem sürücülerini güncel tutuyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Masaüstü bilgisayar özelikleri;
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1080 (8 GB)
İşlemci: Intel Core i5-7400 3.0GHz.
RAM: Kingston kvr24n17s8/8 (8 GB) 2.4GHz.
Anakart: ASUS Prime Z270-A.

Userbenchmark sitesi tarafından Benchmark yapmanızı öneririm.

Yani bu site: Home - UserBenchmark oradaki test programını yükleyerek test yapabilirsiniz.

Merak etmeyin zaman çalmıyor 1 dakika da test yapıyor ort sistem performansını ölçüyor. Bu program kurulumsuz. Direk indiriyorsunuz ve direk hangi bileşenlerin test yapılmasını istediğinizi seçiyorsunuz. Ve testi yapıyor ardından internet sitesine yönlendiriyor. Ve porgram çok boyutlu da değil sadece 5 MB.

Keşke olsa ama yok. 4. nesil olsa tamam işlemci al derdim, çünkü ucuza 4790K gibi işlemcileri bulabiliyorsun nadirde olsa, pahalı koyanlar çok fazla orası ayrı.

Bu işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı uygun hızı sağlam gibime geldi. Fakat sanırım bu anakart ile uyumsuz emin değilim. O yüzden birde bunu buldum.

Bu işlemci hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı uygun hızı sağlam gibime geldi. Fakat sanırım bu anakart ile uyumsuz emin değilim. O yüzden bir de bunu buldum.

i3 7100 Senin işlemcinden güçsüz bir işlemci i3 9100F'ye gelirsek hala darboğaz yapabilir.

7. nesil bir i7 işlemci tercih edebilirsiniz.

Userbenchmark sitesi tarafından Benchmark yapmanızı öneririm.

Yani bu site: Home - UserBenchmark oradaki test programını yükleyerek test yapabilirsiniz.

Merak etmeyin zaman çalmıyor 1 dakika da test yapıyor ort sistem performansını ölçüyor. Bu program kurulumsuz. Direk indiriyorsunuz ve direk hangi bileşenlerin test yapılmasını istediğinizi seçiyorsunuz. Ve testi yapıyor ardından internet sitesine yönlendiriyor. Ve porgram çok boyutlu da değil sadece 5 MB.

Testi yaptım. Sadece Chrome açıktı. Yorum yapabilir misin?

Dosya Ekleri

• Sonuçlar.png
    Sonuçlar.png
    52 KB · Görüntüleme: 54
  • Sonuçlar Genel.png
    Sonuçlar Genel.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı