GTX 1080 sistem ekrana görüntü gelmeme sorunu

Kadirr22

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Ben yeni bir PC topladım, özellikleri şöyle;
Ekran Kartı: Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming
İşlemci: i5 6500
Anakart: Asus H110m-C
RAM: 2x8GB 2444MHz (CL14'tü sanırım) Corsair vengeance RAM
Güç Kaynağı: Corsair cs850m
Hard Disk: Seagate Barracuda 3TB
Kasa: Aerocool Aero800
DVD RW: Asus DVD RW
Monitör: Samsung LU2E590DS/UF
Arkadaşlar, bu PC'yi topladım, daha acemiyim izlediğim bir kaç bilgisayar toplama videosundan öğrendiğim kadarıyla topladım, çalıştırdım, fanlar çalışıyor, ekran kartı çalışıyor, işlemci soğutucu, DVD RW, USB girişleri, ekran kartının led ışığı ve fanı falan sıkıntısız çalışıyor. Fakat bilgisayar ekrana görüntü vermiyor! Bir kaç kere denedim, hem monitörün HDMI 1 girişinden hem 2 girişinden, Hem DP girişinden, hem evdeki televizyonun HDMI 1, 2 ve 3 girişlerinden defalarca denedim. PC'yi 3-4 kere kapatıp açtım. Fakat nafile. Ekrana hiç bir türlü görüntü gelmiyor! Parçaları kontrol ettim, atladığım bir şey yok, tekrar tek tek parçaları bastırdım, tam oturmadıysa diye, öyle bir şey de yok. En azından benim dikkatimi çekmedi. Bir de işin garibi bilgisayarı açma tuşuna bastıktan sonra 1 dakika kadar 3 saniye arayla inceden dııt, dııt sesi geliyor. Yaklaşık 1 dakika sonra kesiliyor. Şimdi bağlanmayı onboard üzerinden deneyemedim, çünkü DVI veya VGA girişim yok. Şimdi bu yüzden bir ekran kartında sıkıntı olabileceğinden şüpheleniyorum, bir de RAM'lerin MHZ'si anakartın desteklediği değerden biraz daha yüksek, onun için onlardan. Bir de forumlarda araştırdım böyle sıkıntılar genelde anakart veya işlemciden doğuyormuş, bir de bunlardan şüpheleniyorum. Sayın @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @Yusuf Ensar Ertan, ve diğer tüm moderatörlerin acilen ilgilenmesini rica ediyorum. Şu anda mağdur durumdayım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartını çıkarak anakart üzerinden görüntü almayı denermisiniz. Eğer görüntü alırsanız ekran kartın da sorun vardır.Çok anlamıyorum demişsiniz bence aldığınız yere götürerek bir kontrol ettirin.

O anakarta o ekran kartı hiç olmamış kardeşim bari 1070 yapıp anakartı ve islemciyi yukseltseydin bence bu uyumsuzluktan dolayı sorun olabilir anakart aşırı kötü ekran kartı aşırı iyi.

O anakarta o ekran kartı hiç olmamış kardeşim bari 1070 yapıp anakartı ve islemciyi yukseltseydin bence bu uyumsuzluktan dolayı sorun olabilir anakart aşırı kötü ekran kartı aşırı iyi.
Hocam bende bu sorun var. Ama bende dıt sesi yok. Anakart uyumsuzluk sorunu olabilir mi? Ekran kartım 1070 ve anakart ise B150 Gaming M3. MSI sitesinden baktım. Anakartta VGA desteğinde 1070 yok sorun bundan olabilir mi?

Hocam 3 bip sesi bellek hatası olması lazım. Bellekleri iyice bir kontrol edin isterseniz.

Son düzenleme:
Hocam bende bu sorun var. Ama bende dıt sesi yok. Anakart uyumsuzluk sorunu olabilir mi? Ekran kartım 1070 ve anakart ise B150 Gaming M3. MSI sitesinden baktım. Anakartta VGA desteğinde 1070 yok sorun bundan olabilir mi?
Hayır bu anakart ile 1070 i kullanabilirsiniz.

Bellekleri kontrol edin.

İşlemciniz nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı