GTX 1080 sistem oyunlara girince kendini yeniden başlatıyor

nweur

Femtopat
Daha fazla  
PC'yi topladığımdan beri girdiğim belli başlı oyunlarda kendini oyuna girmeden yeniden başlatıyor. İlk baş sorunun PSU'dan kaynaklandığını düşündüm fakat bugün FurMark ile ekran kartı stres testi yapmak için başlata tıkladığım an aynı şey oldu problem büyük ihtimalle ekran kartının fazla ısınıp zarar vermemek için kendini yeniden başlatması bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim?
MSI GTX 1080.
Intel i7-6700K.
Gigabyte Z170X-Gaming 7.
2x8 16 GB RAM.
Cooler Master sıvı soğutucu ve 5 adet fan var.
PSU modeli veya Watt'ı hakkında bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi topladığımdan beri girdiğim belli başlı oyunlarda kendini oyuna girmeden yeniden başlatıyor. İlk baş sorunun PSU'dan kaynaklandığını düşündüm fakat bugün FurMark ile ekran kartı stres testi yapmak için başlata tıkladığım an aynı şey oldu problem büyük ihtimalle ekran kartının fazla ısınıp zarar vermemek için kendini yeniden başlatması bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim?
MSI GTX 1080.
Intel i7-6700K.
Gigabyte Z170X-Gaming 7.
2x8 16 GB RAM.

Sistemi alalı ne kadar oldu? Aldıktan sonra bakım ve temizlik yaptın mı yaptırdın mı?

MSI GTX 1080.
Intel i7-6700K.
Gigabyte Z170X-Gaming 7.
2x8 16 GB RAM.

Kaç dereceleri görüyor ki ekran kartı hocam?

Zaten bu noktada çöküyorsun.

1080 zaten 90 dereceye kadar limiti olan bir kart ve FurMark'a tıkladığın anda kartın 90 dereceye fırlaması olası değil. Kaldı ki çok büyük bir sıcaklık oldu da sistem artık kendini kapatma durumuna geldiyse shutdown olur. Yani kökten kapanır yeniden başlamaz. Sen PSU'nu kontrol et. Fotoğrafını çekip at modelin ne olduğuna dair bir fikir edinir, 12v kanaldan çıkardığı güce bakarız en azından.

Kaç dereceleri görüyor ki ekran kartı hocam?

Oyunlarda FPS'i 60'a kısıtladığımda 52-62 dereceler arasında geziyor fakat FurMark testine soktuğumda kapandığı için bir sonuç alamıyorum.

@nweur
O zaman başka bir sorun vardır. Ekran kartı veya PSU'da bir sorun olabilir mi? İmkanın varsa başka bir PSU ile deneyebilir misin?

O ikisinde sorun olduğunu düşünüyorum bende büyük ihtimal PSU'dan ve bugün oyuna girdiğimde sıcaklık 61 derecede iken fanları hala çalışmıyordu ekran kartının normal midir yoksa fanlarında da bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
Oyunlarda FPS'i 60'a kısıtladığımda 52-62 dereceler arasında geziyor fakat FurMark testine soktuğumda kapandığı için bir sonuç alamıyorum.

O ikisinde sorun olduğunu düşünüyorum bende büyük ihtimal PSU'dan ve bugün oyuna girdiğimde sıcaklık 61 derecede iken fanları hala çalışmıyordu ekran kartının normal midir yoksa fanlarında da bir sorun olabilir mi?

Fanlar normal hocam otomatik modda. Ben PSU kaynkalı olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı