R5 5600X sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

yakup77

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
3070
Anakart
ASUS B550M Plus.
İşlemci
R5 5600X
Sistem bu şekilde yeni aldım. Apex oyununu açarken ya da açıldıktan sonra PC kendini resetliyor. Bazen resetlemiyor denemediğim şey kalmadı formatta attım tüm driverlar güncel sebebi ne olabilir kafayı yiyeceğim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var biraz önce konu açtım ooct programını kurup sırası ile CPU 3D VRAM RAM ve Power stres testi yapın bende Power'da 1 2 dk içerisinde yeniden başlatıyor ona da PSU da sorun var diyorlar sizde sorunu bu şekilde bulabilirsiniz.

PSU kaç W hocam?
650w asus rog strix gold 80+
Aynı sorun bende de var biraz önce konu açtım ooct programını kurup sırası ile CPU 3D VRAM RAM ve Power stres testi yapın bende Power'da 1 2 dk içerisinde yeniden başlatıyor ona da PSU da sorun var diyorlar sizde sorunu bu şekilde bulabilirsiniz.
Bende sadece apexte yapıyor sanki. Test etmek için valorant indirdim onda sorun olmuyor. Prime 95 testi yapdım hiç bişey anlamadım sizinkini denemeye çalışacam

3070 ve 5600x + diğer bileşenler içim 650w bana kılı kılına yetecek düzeyde göründü hocam.

Oyuna girince daha fazla işleme gerektiren ve dolayısıyla daha fazla güç gerektiren senaryolarda kapanması manidar değil. Bana kalırsa güç kaynağınız yetersiz.

Saygılarımla. 🙌🏼🌹

3070 ve 5600x + diğer bileşenler içim 650w bana kılı kılına yetecek düzeyde göründü hocam.

Oyuna girince daha fazla işleme gerektiren ve dolayısıyla daha fazla güç gerektiren senaryolarda kapanması manidar değil. Bana kalırsa güç kaynağınız yetersiz.

Saygılarımla. 🙌🏼🌹
Hocam almadan önce çok sordum gruptada herkes yeter dedi hatta onun için rog strix modelini aldım. daha ucuza 750w bronze alabiliyodum çok canım sıkkın

Hocam almadan önce çok sordum gruptada herkes yeter dedi hatta onun için rog strix modelini aldım. daha ucuza 750w bronze alabiliyodum çok canım sıkkın
Hocam tecrübe dayanarak PSU kaynaklı olduğuna eminim.

Zira geçmişte ATI HD2900 kullanırken Crysiste çatışmalı yerlere girince reset atıyordu sistemim. Arada kesintisiz güç kaynağı vardı. Ama aküsünün W değeri yetmiyordu. Onu devreden çıkarıp PSU kablosunu direkt olarak eve gelen elektriğe başlayınca sistem reset atmıyordu.

Yani şu oluyordu. PSU güçlü ama PSU ya güç veren elektrik/ enerji az geliyordu. PSU çekmeye çalışınca da reset atıyordu.

Sizde de aynı gibi duruyor. Enerji PSU ya geliyor ama kapasite dolduğu için reset atıyor korumak adına. :) yoksa daha çekse çekecek... :)

Hocam tecrübe dayanarak PSU kaynaklı olduğuna eminim.

Zira geçmişte ATI HD2900 kullanırken Crysiste çatışmalı yerlere girince reset atıyordu sistemim. Arada kesintisiz güç kaynağı vardı. Ama aküsünün W değeri yetmiyordu. Onu devreden çıkarıp PSU kablosunu direkt olarak eve gelen elektriğe başlayınca sistem reset atmıyordu.

Yani şu oluyordu. PSU güçlü ama PSU ya güç veren elektrik/ enerji az geliyordu. PSU çekmeye çalışınca da reset atıyordu.

Sizde de aynı gibi duruyor. Enerji PSU ya geliyor ama kapasite dolduğu için reset atıyor korumak adına. :) yoksa daha çekse çekecek... :)
Ne önerirsiniz kafayı yemek üzereyim 😀 sabah dediğiniz olayıda deniyecem. Güçlü oyunlarda yapar olarak anladım doğrumu

Ne önerirsiniz kafayı yemek üzereyim 😀 sabah dediğiniz olayıda deniyecem. Güçlü oyunlarda yapar olarak anladım doğrumu
Güçlü oyun demeyelim de sistemi daha çok kullanan oyunlar diyelim hocam. :)

Bir yandan da AfterBurner ile kullanım oranlarına balabilirsiniz.

Kullanım arttıkça sistemin elektrik ihtiyacı da artacak.

Bazen resetlemiyor dediniz. Oyun esnasında mı resetlemiyor?

PSU yetersiz kalıyorsa mecburen daha fazla W sunabilen bir PSU almanız gerekecek hocam. 😐

Güçlü oyun demeyelim de sistemi daha çok kullanan oyunlar diyelim hocam. :)

Bir yandan da AfterBurner ile kullanım oranlarına balabilirsiniz.

Kullanım arttıkça sistemin elektrik ihtiyacı da artacak.

Bazen resetlemiyor dediniz. Oyun esnasında mı resetlemiyor?

PSU yetersiz kalıyorsa mecburen daha fazla W sunabilen bir PSU almanız gerekecek hocam. 😐
Şöyle söyliyim oyunu 1 saat üzeri oynadığım oldu. Denemek için kapatıp açmaya çalıştığımda resetliyor. Bazen açarken yapıyor bazen açtıktan sonra bazen üst üste açmaya çalışırken resetliyor. Bu arada yeni monitörüm gelmediği için oyunu 4k monitörümde oynuyorum. Gpu kullanımı %100 oluyo belki gücü o çekiyodur ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı