GTX 1080 Sistem Toplama

Hocam bu arada güç kaynağını artırmanı öneriyorum. O PSU, GTX 1080 ve R5 2600X'i elbette besleyecek ve hiçbir sorun çıkarmayacaktır fakat buradaki hesaba göre; sistemin 443W tüketecek. Yani bu değer, PSU'nun yaklaşık %70'ini kullanmak oluyor. Bir de %5 fire verdiğini düşünürsek %75'lik bir kullanım, 120mm'lik fana sahip bir PSU'da ses ve ısınmaya neden olacaktır.

Dediğim gibi PSU sistemini besler, sorun da çıkmaz ama ses ve sıcaklık meydana gelecektir. Bu durumu ben yaşadım ve 620W'lık PSU'mu değiştirdim. İmkanın varsa sana da öneririm. Hiç olmazsa 750W'lık bir PSU gayet iyi gelecektir.

PSU'ya ve kasaya çok para ayırmışsın.
PSU olarak Akasa Viper 600W alabilirsin.
Tabiki o PSU kadar kaliteli ve iyi değil ancak yeteri kadar iyidir.

İşlemciyi 2600X yapmaya çalışman iyi olur.

SSD olarak bunu şiddetle öneririm;
XPG SX7000 256GB PCIe M.2 SSD Disk -

Kasa olarak @Oreki daha iyi bir kasa önerebilir belki.

Hayırlı olsun şimdiden :)

Alın desem diyemiyorum, almayın desem diyemiyorum. Durum o kadar kötü.
Fiyatından dolayı mı yoksa marka veya anakarttan dolayımı ? Fiyatını vermeyi göze aldım 2 günde 1000 TL artınca kafamdaki ki sistem.

Hocam bu arada güç kaynağını artırmanı öneriyorum. O PSU, GTX 1080 ve R5 2600X'i elbette besleyecek ve hiçbir sorun çıkarmayacaktır fakat buradaki hesaba göre; sistemin 443W tüketecek. Yani bu değer, PSU'nun yaklaşık %70'ini kullanmak oluyor. Bir de %5 fire verdiğini düşünürsek %75'lik bir kullanım, 120mm'lik fana sahip bir PSU'da ses ve ısınmaya neden olacaktır.

Dediğim gibi PSU sistemini besler, sorun da çıkmaz ama ses ve sıcaklık meydana gelecektir. Bu durumu ben yaşadım ve 620W'lık PSU'mu değiştirdim. İmkanın varsa sana da öneririm. Hiç olmazsa 750W'lık bir PSU gayet iyi gelecektir.
Hocam çok aşırı ses yapacağını sanmıyorum, yapsa bile şuan ki 10 senelik tek bir parçası bile değişmeyen kasam kadar ses yapmaz. Ama tabi ki uygun fiyata yülsek W değer ve daha iyi PSU öneriniz varsa değerlendiririm.

PSU'ya ve kasaya çok para ayırmışsın.
PSU olarak Akasa Viper 600W alabilirsin.
Tabiki o PSU kadar kaliteli ve iyi değil ancak yeteri kadar iyidir.

İşlemciyi 2600X yapmaya çalışman iyi olur.

SSD olarak bunu şiddetle öneririm;
XPG SX7000 256GB PCIe M.2 SSD Disk -

Kasa olarak @Oreki daha iyi bir kasa önerebilir belki.

Hayırlı olsun şimdiden :)

@Oreki hocamın dediği gibi dolar yüzünden uçtu fiyatlar tüm kasalar pahalandı. İşlemci 2600X yapmaya çalışıcam kesinlikle.

O SSD o fiyata iddaa ettiği okuma/yazma değerlerine ulaşıyor mu? Ulaşıyorsa kesinlikle tercih edeceğim.
Sinerji'den olması şart mı? Ona göre atayım.

@rtakak Corsair 270R derdim ama fiyatı rezalet.

270R çok güzel sade ve kaliteli bir kasa ama sadeliği fazla sevmediğim için tercihimi RGB den yana kullandım hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı