GTX 1080 sistemde FPS düşüyor

William4Quace

Hectopat
İlk olarak bilgisayar özelliklerimi paylaşıyorum.

• i7 6700K
  • ASUS STRIX Z270F
  • ASUS STRIX 1080 8 GB
  • 256 GB Samsung 960 EVO SSD
  • 16 GB RAM
Arkadaşlar, bilgisayarımın termal macununu temizlediğim yaklaşık 1.5 ay sonra bilgisayarımda aşırı düşüş sorunları başladı, CS:GO bundan 3 ay öncesine kadar kasma gibi problemler olmazken tam çatışma esnasında bilgisayarıma düşüş giriyor. Valorant için de geçerli bu durum ama çok fazla değil. CS:GO haddinden fazla oluyor. Yardımcı olacak kimse yok mu? Neden çatışma esnasında düşüş girer bilgisayara? CS:GO öncesinde 300 FPS alırken şu anda 100-150 FPS alıyorum.

Format attım bilgisayara 3 gün önce NVDİA sitesinden indirme yaptım halen aynı gerçekten çok can sıkıcı hal almaya başladı farklı bir durum söz konusu tam çatışma esnasında neden 80-100 FPS'e düşerki bir bilgisayar normal yerlerde 300 de geziniyor.
Ya arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz çatışma esnasında neden FPS Drop girer normalde böyle birşey yoktu format attım ekran kartı driver güncelledim gene aynı neden olur CSGO da.

Son düzenleme:
Anladigim kadariyla bilgisayar anlik yuk altinda yapiyor bunlari. Hayal edildiginde cok az ve kesin cozum olarak sunlari yazabilirim.

1- işlemci Fan'in tam takilmamis ya da macunu dengesiz kullanilmis olabilir kontrol et.

2- ekran karti ve suruculeri dogru yuklemene ragmen problem devam ediyorsa, karti çıkarıp tekrar tak oyle dene.

3- kullandığın disk nedir HDD M.2 SSD? Eger HDD kullaniyorsan eskimis ise bunu yapar.
4 - son olarak Power arizasi eskimis yetersiz kalma veya bilgisayar yuk altinda iken yeterli elektrigi Power'in sayesinde alip, sisteme anlik veremiyor olabilir.
Yuzde 99 bunlardan biri tecrube edildi ve yasandi. Ve onarildi.

Anladigim kadariyla bilgisayar anlik yuk altinda yapiyor bunlari. Hayal edildiginde cok az ve kesin cozum olarak sunlari yazabilirim.

1- işlemci Fan'in tam takilmamis ya da macunu dengesiz kullanilmis olabilir kontrol et.

2- ekran karti ve suruculeri dogru yuklemene ragmen problem devam ediyorsa, karti çıkarıp tekrar tak oyle dene.

3- kullandığın disk nedir HDD M.2 SSD? Eger HDD kullaniyorsan eskimis ise bunu yapar.
4 - son olarak Power arizasi eskimis yetersiz kalma veya bilgisayar yuk altinda iken yeterli elektrigi Power'in sayesinde alip, sisteme anlik veremiyor olabilir.
Yuzde 99 bunlardan biri tecrube edildi ve yasandi. Ve onarildi.
Güzel bilgilerin için teşekkür ederim hocam Power de sorun diye düşünüyorum Power kontrolunu nasıl sağlıyabilirim düzgünmü çalışıyor diye?
Bu arada ısı değerlerine bakıyorum oldukca normal gözükmektedir.
Kullandığım SSD M2, bilgisayar arıza test programı ile test ettim herhangi bir error vermedi herşey düzgün çalışıyor olarak gözükmektedir.

Güzel bilgilerin için teşekkür ederim hocam Power de sorun diye düşünüyorum Power kontrolunu nasıl sağlıyabilirim düzgünmü çalışıyor diye?
Bu arada sıcaklık değerlerine bakıyorum oldukca normal gözükmektedir.
Kullandığım SSD M.2, bilgisayar arıza test programı ile test ettim herhangi bir error vermedi her şey düzgün çalışıyor olarak gözükmektedir.

Vallaha ben de seninkinden daha agir bir ariza ile karsi karsiyayim 2 yıldır krali cozemedi. Hala da ugrasiyorum iste bu ay UPS ile denecegim o da olmazsa AMD ekran karti o da olmazsa yeni Power alacagim. Bunlar da olmazsa oluru ne varsa ona bakacagim. Yani bilgisayardaki Power'i ancak calisabilirligi test edilebiliyor bildigim kadariyla. Saglikli calisip calismadigini test edildigi bir yazilim yok. Uzun zaman arastirmistim ama oyle bir yazilim yok. Ancak ve ancak kaliteli bir UPS odunc alip işlemci ve anakarta dışarıdan guc vererek testini yapabilirsin.
DDU ile temiz bir ekran kartı sürücü kurulumu yapınız.

Bir de arkadasin dedigi gibi bu islemi de basarili bir sekilde gerceklestirmeyi dene. Denediysen diger yazdiklarimi uygula. Sorunun cozulucektir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı