GTX 1080 sistemde "sinyal yok" hatası

Zignarut

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Silahlı Özel Güvenlik
Merhaba arkadaşlar.

Dünden bu yana belirsiz zamanlarda rastgele şekilde monitöre sinyal yok hatası geliyor ve hiçbir etkileşimde bulunamıyorum. Arkada müzik çalmaya devam ediyor, sesler geliyor, klavye mouse ışıkları yanmaya devam ediyor, bilgisayar çalışıyor. Ancak sinyal gelmiyor monitöre.
Çift ekran kullanıyorum. Biri DP biri HDMI. İki ekranda da sinyal gidiyor. Isınma kaynaklıdır diye düşünüp termal macunları yeniledim hem GPU hem CPU. Çözülmedi. Parçaların hepsini söktüm temizledim taktım yine çözülmedi. Isı değerleri normal, RAM frekansları normal. İnternette ve forumlarda araştırdım, önerilen çözümleri denedim yine işe yaramadı. Sinyal gidince reset atmak zorunda kalıyorum. Bazen reset attıktan sonra gelmiyor, bazen de oyun oynarken birden gidiyor sinyal ve gelmiyor.

İşin içinden çıkamadım artık ve sorayım dedim buradan. Sorun hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirse sevinirim.

Sistem özellikleri:
  • ASUS Crosshair VI Hero (AMD X370 AM4 Ryzen DDR4 3200+(OC)MHz anakart.
  • ASUS ROG STRIX GTX1080 8 GB ekran kartı.
  • AMD Ryzen 7 1800X işlemci.
  • Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (540MB/520MB) SSD.
  • Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
  • Toshiba 3.5" 2TB SATA 3.0 64MB önbellek 7200RPM.
  • Corsair RMx serisi 80Plus Gold 750W Full modüler güç kaynağı.
  • Cooler Master Masterliquid 240 (2x120mm) sıvı soğutma.
  • Corsair 16 GB (2x8GB) dominator Platinum RGB LED DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080'in giriş kısmı bozulmuş olabilir. Kablolardada sıkıntı olma ihtimali var.

Sorun olsa görüntünün hiç gelmemesi gerekmez mi? Yani hiç gelmese görüntü diyeceğim ki şuradadır sorun. Görüntü alıyorum ama belirsiz bir süre sonra sinyal gidiyor. İki kablonun birden bozulmuş olma olasılığı çok düşük geldi, çift ekran dediğim gibi biri DP biri HDMI. Ayrıca kartın iki girişi birden de bozulmuş olması aynı anda bu da düşük bir olasılık gibi.

Sorun olsa görüntünün hiç gelmemesi gerekmez mi? Yani hiç gelmese görüntü diyeceğim ki şuradadır sorun. Görüntü alıyorum ama belirsiz bir süre sonra sinyal gidiyor. İki kablonun birden bozulmuş olma olasılığı çok düşük geldi, çift ekran dediğim gibi biri DP biri HDMI. Ayrıca kartın iki girişi birden de bozulmuş olması aynı anda bu da düşük bir olasılık gibi.

Temassızlık yapıyor olabilir hocam, bende de oluyordu benim sorunum kabloydu sizin ekran kartı olabilir çünkü dediğiniz gibi aynı anda ikisinin de sinyal vermemesi kablo sıkıntısı olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı