GTX 1080 sisteme kasa ve SSD önerisi

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Bileşenleri ;
  • Anakart : MSI B350M Gaming Pro 3200 MHz
  • İşlemci : AMD Ryzen R5 1600
  • RAM : Kingston 8 GB Hyperx Savage DDR4 3000 MHz CL15
  • Ekran Kartı : GALAX GeForce GTX 1080
  • HDD : Toshiba P300 1 TB 64 MB 7200 RPM 3.5"
  • SSD : Samsung 850 EVO 250 GB
  • Kasa : Corsair Carbide Spec-02 80+ 650W
Bu sisteme SSD ve Kasa önerileriniz nelerdir? SSD mümkünse fiyatı düşürmek amaçlı 120 GB kaliteli bir şey olabilir çünkü şimdilik sadece sistemi SSD üzerine kuracağım. 250 GB EVO yu idareten koydum listeye. PSU işinden hiç anlamıyorum aşağı yukarı aynı fiyata denk gelirse PSU ve kasayı ayrı ayrı da alabilirim. Mümkünse düşük fiyatlı alınabilir kasaları tercih etmeye çalıştım ama kasaları da pek bilmediğimden hangisinin içi rahattır hangisi tamam ucuzsun ama çekilmez şeysin dedirtir bilemiyorum o yüzden kasa ve PSU seçimini sizin gibi bilgili kişilere sormadan yapmak istemedim. Fiyat en azından bu civarlarda olursa ne iyi ama eğer kasa kötü biraz daha fiyat arttırman gerek derseniz yapacak bir şey yok bakarım bir çaresine.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD bence gereksiz masraftan ibaret. Oyun sistemi içinse SSD ek FPS getirmez. Sadece uygulama ve sistem başlangıcı hızını artırır.

Her ikisi için bütçe belirtmen lazım.
Belirli bir fiyatı yok ama toplam sistemin fiyatını düşürmeye çalışıyorum. SSD 120 GB ortalama seviye olsun yeter hatta 120 GB olmasa bile olur dediğim gibi sadece sistemi ve belirli uygulamaları kurucam. Sizin öneriniz olan belirli marka ve modeller yokmudur mesela EVO yerine daha düşük modelli olan bir şey önerirseniz alabilirim SSD üzerinde çok yoğunlaşmak istemiyorum açıkçası. PSU ve kasa için ise zor olur ama 300 TL ye düşürebiliceğimi sanmıyorum zaten ama 400 TL civarı olursa tadından yenmez. Sanırım Corsair Carbide 100R tarzı bir şey alacağım daha ucuzunu bulamazsam.

Belirli bir fiyatı yok ama toplam sistemin fiyatını düşürmeye çalışıyorum. SSD 120 GB ortalama seviye olsun yeter hatta 120 GB olmasa bile olur dediğim gibi sadece sistemi ve belirli uygulamaları kurucam. Sizin öneriniz olan belirli marka ve modeller yokmudur mesela EVO yerine daha düşük modelli olan bir şey önerirseniz alabilirim SSD üzerinde çok yoğunlaşmak istemiyorum açıkçası. PSU ve kasa için ise zor olur ama 300 TL ye düşürebiliceğimi sanmıyorum zaten ama 400 TL civarı olursa tadından yenmez. Sanırım Corsair Carbide 100R tarzı bir şey alacağım daha ucuzunu bulamazsam.
Sandisk Plus 120 GB var en ucuz ama nasıldır ? Kötü değildir ama eğer daha ucuza bir şeyler varsa diye soruyorum. Kingston 60 GB SSD'ler gözüküyor mesela internette fakat stoklarda yok o tarz bir şeyler olabilir 120 GB'ın altında.

Son düzenleme:
GTX1080 gibi bir ekran kartına dandik PSU alınmaz. 400 TL kasa ve PSU için yeterli değil iyi bişey almak istiyorsan bütçe arttırman gerekir. Bu bütçeye en iyi tercih bu olur ama az önce dediğim gibi 1080 içeren sisteme tavsiye etmem.

★ Akasa Venom LX 600W 80+ Bronze 3x12cm Fanlı, Pencereli USB 3.0 Oyuncu Kasası
Peki tavsiye ettiğiniz model hangisidir ? GTX 1080 sisteme yani ? tavsiye etmediğiniz bir şey almak istemem fiyattan kısıcam diye.

Tamamdır teşekkürler madem öyle 80+ Gold alalım kafamız rahat olsun. Bu arada SSD'yi beğendim saolun tekrardan.

Kasa fiyatını düşük tutmak istiyorum biraz daha düşük maaliyetli bir şey bakıcam. Teşekkürler öneriniz için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı