GTX 1080 ve i5 8600 Sisteme 650 TL'ye Kasa ve PSU Önerisi

CyberHunter

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar Herkese,

Birkaç gün içerisinde sıfırdan bir oyun bilgisayarı toplayacağım. Sistem GTX 1080 ve i5 8600 üzerine kurulu olacak. Sistemi ekstrem amaçlar için kullanmayacağım. Amacım uzun bir zaman boyunca 1080p kalitesinde 144 Hz yenileme oranı ile akıcı oyun oynamak. 2K ve 4K gibi seçenekleri kısa ve orta vadede değerlendirmiyorum. Hız aşırtma gibi performans artırma yollarına da gitmeyeceğim.

Bu nedenle sistemde sıvı soğutma da bulunmayacak. Şimdilik henüz karar veremediğim bir işlemci fanı kullanmayı planlıyorum.

Karar veremediğim konu ise sistem için hangi kasanın uygun olduğu. Şu an üzerinde durduğum iki seçenek var. Bu kasaları seçmemdeki en büyük etken tasarımlarını beğenmem.

Seçenekler şunlar:

1- Corsair Carbide Spec-04 / Kırmızı (Öncelikli tercihim bu)
2- Thermaltake Versa N21 / Siyah

Not: Açıkçası fazla bütçem yok bu nedenle güç kaynağı 600-650W olacak. Kasa ve güç kaynağı fiyatlar toplamı da 650 lirayı geçmemeli.

Durum böyle. Tavsiyelerinizi ve yukarda belirttiğim modeller hakkındaki görüşlerinizi merakla bekliyorum...

Zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Aero500 modelini kullanıyorum ama Aerocool Project 7 P7-C0 600W 80+ Bronze kasa da son dönemde hoşuma gitmeye başladı. İnceleme videosu olduğu için bu linki verdim fiyat olarak aşağıda daha makul olan linki paylaşıyorum.
KCAS600W olduğunu tahmin ediyorum ama beraberinde gelen Psu konusunda bilgi alınmasında fayda var. Hatta Psu ve kasa bile ayrı ayrı bakılabilir.
AEROCOOL PROJECT P7-C0 600W

Ben Aero500 modelini kullanıyorum ama Aerocool Project 7 P7-C0 600W 80+ Bronze kasa da son dönemde hoşuma gitmeye başladı. İnceleme videosu olduğu için bu linki verdim fiyat olarak aşağıda daha makul olan linki paylaşıyorum.
KCAS600W olduğunu tahmin ediyorum ama beraberinde gelen Psu konusunda bilgi alınmasında fayda var. Hatta Psu ve kasa bile ayrı ayrı bakılabilir.
AEROCOOL PROJECT P7-C0 600W

Önerin için teşekkürler. Project 7'yi sevmedim pek ama Aero 500 fena değil gibi duruyor. İnceleyeceğim. Carbide ve Versa hakkında bir bilgin var mı acaba?

Önerin için teşekkürler. Project 7'yi sevmedim pek ama Aero 500 fena değil gibi duruyor. İnceleyeceğim. Carbide ve Versa hakkında bir bilgin var mı acaba?
Corsair yanlış bilmiyorsam tek fan ile birlikte geliyor, Versa ile ilgili bilgim yok fena durmuyor ama ön tarafı mesh ızgara olmayışı soğutma açısından ne fark yaratır üzerine düşünmek gerekebilir.
Aero500 fena değil bir şikayetim yok ama yanında ki pencere cam değil daha çok plastik gibi bir malzeme.

Corsair yanlış bilmiyorsam tek fan ile birlikte geliyor, Versa ile ilgili bilgim yok fena durmuyor ama ön tarafı mesh ızgara olmayışı soğutma açısından ne fark yaratır üzerine düşünmek gerekebilir.
Aero500 fena değil bir şikayetim yok ama yanında ki pencere cam değil daha çok plastik gibi bir malzeme.
Cam olmaması üzdü. Versa'nın o kısmın dikkat etmemiştim açıkçası ama baktım şimdi önü açılabiliyor sanırım. O da görüntüyü bozuyor tabi. :D Şu an en güçlü aday carbide gibi duruyor.

Cam olmayışı çok büyük bir eksi değil sonuçta koyuyorsun kenarı duruyor. Belirli standartlar dışında kasa en önem vermediğim donanımdı ona rağmen acaba onu mu alsaydım bunu mu alsaydım diyorum, işin içine görsel girdiği zaman doğru tercih diye bir şey yok maalesef.
Aerocool LS5200 600W 80+ Bronze

Cam olmayışı çok büyük bir eksi değil sonuçta koyuyorsun kenarı duruyor. Belirli standartlar dışında kasa en önem vermediğim donanımdı ona rağmen acaba onu mu alsaydım bunu mu alsaydım diyorum, işin içine görsel girdiği zaman doğru tercih diye bir şey yok maalesef.
Aerocool LS5200 600W 80+ Bronze

Evet insan görsellik istiyor. Cam da daha yakın geliyor o yüzden.

Bu kasa da fena değilmiş dikkate alacağım. Hem fiyatı uygun, hem de guç kaynağı değerleri güzel görünüyor hatalı değilsem. Aerocool modellerin güç kaynakları hakkında bilginiz var mı?

Aerocool' un bakındığım birkaç 600W değere sahip kasası Kcas600W güç kaynağı ile birlikte geliyor ama yine de ürün detayına iyi bakılmalı en kötü ihtimalle iletişime geçilip bilgi alınmalı. Kcas600W, sitede tavsiye edilen bir ürün olarak biliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı