GTX 1080 sistemin baskı altında bir süre sonra takılması

sidfromiceage

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Ataşehir'de bir servise götürdüm adamlar fazla PC başında oturamadığını ve tam test edemediğini ama bir sıkıntı var gibi gözükmediğini söylediler.

Sistem: Msi 1080, Intel i7 6700k, 16x2 RAM, Msi anakart, Samsuıng 500GB SSD

Sorun şu, oyun oynarken belli bir süresi yok (10-15-20-25 dk sonra) oyun oynarsam oyun takılıyor PC'de hiç işlem yapamıyorum. Fakat mavi ekran hiç vermedi ya da video izlersem Gom player'da falan o zaman bile takılabiliyor hiç bir işlem yapamıyorum. Oturumu kapatıp tekrar açıyorum düzeliyor. Windows 10 açılırken login ekranında inanılmaz lag oluyor(tak diye anında orayı geçmesi lazım)

Yaptıklarım:
RAM'leri tek tek çıkardım ikisini ayrı ayrı denedim sorun hep devam etti.
(Çift monitor mevcut) Ekran kartının sıcaklığına yan ekrandan hep bakıyorum anormal bir durum hiç olmuyor ama kitlenme oluyor.
Orijinal Windows 10 kullanıyorum, temiz format attım disk temizlemesi, onarımı yaptım sonuç yine aynı.

Oyun oynarken veya film izlerken yakalayamadığım için video alamadım fakat login ekranı şu şekilde oluyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde o ilk tıklamamda tak diye açılır parola yazma kısmı fakat inanılmaz laglı açılıyor. İşin garip kısmı Windows açıldığında her hangi bir kasma laglanma olmuyor gayet hızlı kullanabiliyorum. Fakat dediğim gibi oyun veya video izlerken tak diye kitleniyor bilgisayar o an o ekranda ne varsa o kalıyor, hiç bir işlem yapamıyorum.

Sıkıntı neyde olabilir ya da Anadolu yakasında nereye götürebilirim güvenilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı