GTX 1080 Sistemin PSU İhtiyacı

Dikkatinizi çekerim yazdıklarımı dogru okusaydınız böyle bir soru sormazdınız.
Ben GTX 1080 Le İ7-5930K En düşük ihtimalli sistem olur dedim.
GTX 960 La İ7-5930K yı degil.
"Hadi bu site de yalan diyelim PC Gamer sitesi neden i7 5930K'da testlerini gerçekleştirdi?" Bu senin cümlen. Buna atıfta bulunarak diyorum ki standart bir test sistemi var ve bu test sistemi ile gelen her ekran kartı test ediliyor. Senin mantığınla hareket edersek yarın GTX 960 o sistem ile test edilse: "PC Gamer x işlemciyle niye test etti o zaman?" mı diyeceğiz? Kardeşim bir şey bilmiyorsun gelip burada ahkam kesme. Bilmiyorsan bilmiyorum ya da yanıldım de. SLI Titan X besleyen bir işlemci için kalkmış 1080'e darboğaz olur diyorsun. Konuyu baltalamayı ve insanları yanlış yönlendirmeyi bırak artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Çavuş1 Abicim yanlış yerdesin. Game Debate bir test sitesi değildir. Sadece donanımın hangi oyun için ne kadar yeterli onu ölçer. Yani sen istersen ekran kartı olarak 1080'i seç, istersen 950'yi seçtiğin işlemcinin o oyun için performansı asla değişmeyecektir. Şimdi http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=2455&graphics=GeForce GTX 950 2GB gir buraya ve aynı işlemciyi aynı oyunda dene. 1080 ile denediğinde hangi performansta ise yine aynı performansı verecek.

Dediğim gibi önce kullandığın sitenin amacını öğrenmelisin. Yoksa çok başın ağrır. ;)

"Hadi bu site de yalan diyelim PC Gamer sitesi neden i7 5930K'da testlerini gerçekleştirdi?" Bu senin cümlen. Buna atıfta bulunarak diyorum ki standart bir test sistemi var ve bu test sistemi ile gelen her ekran kartı test ediliyor. Senin mantığınla hareket edersek yarın GTX 960 o sistem ile test edilse: "PC Gamer x işlemciyle niye test etti o zaman?" mı diyeceğiz? Kardeşim bir şey bilmiyorsun gelip burada ahkam kesme. Bilmiyorsan bilmiyorum ya da yanıldım de. SLI Titan X besleyen bir işlemci için kalkmış 1080'e darboğaz olur diyorsun. Konuyu baltalamayı ve insanları yanlış yönlendirmeyi bırak artık.
Game Debate'deki bilgilerimi dogruluyorum sadece, beni tanısaydın ahkam kesmeyip gelecekleri söyledigimi anlardın kardeşim.

Game debate deki bilgilerimi dogruluyorum sadece beni tanısaydın ahkam kesmeyip gelcekleri söyledigimi anlardın kardeşim.
:D Bana şunu açıklar mısın lütfen. Titan X SLI sistem ile darboğaz yapmayan bir işlemci nasıl oluyorda 1080 ile darboğaz yapıyor? Gerçek olmayan birşey hakkında kesin ifadeler kullanıyorsun ve kendinden başka sana cevap veren herkesin yanıldığını düşünüyorsun bu nedir peki? :)

@Çavuş1 Abicim yanlış yerdesin. Game Debate bir test sitesi değildir. Sadece donanımın hangi oyun için ne kadar yeterli onu ölçer. Yani sen istersen ekran kartı olarak 1080'i seç, istersen 950'yi seçtiğin işlemcinin o oyun için performansı asla değişmeyecektir. Şimdi http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=2455&graphics=GeForce GTX 950 2GB gir buraya ve aynı işlemciyi aynı oyunda dene. 1080 ile denediğinde hangi performansta ise yine aynı performansı verecek.

Dediğim gibi önce kullandığın sitenin amacını öğrenmelisin. Yoksa çok başın ağrır. ;)
"Sadece donanımın hangi oyun için ne kadar yeterli onu ölçer"
Bu senin sözün, donanımın oyun için ne kadar yeterli onu ölçer. Yani buradan anladıgımız donanımı işlemcinin veyahut GPU'nun yetersizligini de belirtir. Ve acıkca GTX 950'nin i7 6700K'ya yetmeyecegi çok bariz bir farkla belli. Sana tavsiyem verdigin linke gir ve iyi bak. Kendi bilgilerin dogru oldugu zaman destekliyorum gördügün gibi.

Sitenin hangi mantıkta çalıştığını da anlatayım, son mesajım olsun bu konuda. Şimdi oyunun sistem gereksinimleri belirlenir. Sen donanımını bu siteye girersin ve bu site, her bir donanımını ayrı ayrı ölçer. Sonra ilgili donanım, oyunun açıklanan gereksinimini ne kadar karşılıyor onu gösterir. İşlemcin ile ekran kartını birlikte asla düşünmez, ikisinin hangi performansı sunacağını sana bildirmez. Sadece ayrı ayrı her donanım oyunun istediğini ne kadar karşılıyor onu gösterir.

Umarım troll değilsindir de zamanımı boşa harcamamışsındır. Hala arkadaki mantığı kavrayamadıysan, söyleyeceğim daha fazla kelimem yok maalesef. İyi geceler.

@Ali Eser Eğer SLI yapmayacaksınız Min 600W önerebiliriz. Bu saatten sonra 500W almanın bir mantığı yok artık. Dar boğaz konusu açılmış ona da ufak bir bilgi vermem gerekirse eğer;

Teknik olarak zaten 170 series kartlarda ve 6700K işlemcide SLI konfigürasyonu zaten teoride dar boğaz oluşturuyor fakat x8 modunda da performanstan taviz vermiyor ekran kartları. Bu yüzden x16 x16 değil işlemciniz toplamda x16 sağladığı için dar boğaz oluşmaması için anakartınız bunu x8 x8 olarak veriyi yollar. Eğer ki aralara M.2 x4 kart raid yaparsanız ve ses kartı vs. takarsanız işte o zaman dar boğaz oluşacaktır. Çünkü kartlar SLI'ın beğenilmediği veri modu olan x4 moduna çekilecektir. Yada x8 x4 moduna alacaktır (seçime göre değişir). Zaten hiç bir şekilde dar boğaz istemiyorsanız, M.2 disk ve SLI düşünüyorsanız X99 sistem size göre olacaktır.

Saygılar.

Aynen haklısın ama ben yinede boşluk bıraktım sınırda çalışmasın diye. Sonuçta her güç kaynağı 12v kanalından yüksek değerler veremiyor. Garantiye aldım, ama kaliteli 500w yeter.
Merhaba, ben firmanın yayınladığı değerlere bakarak yorum yaptım. Genelde bu değerler en kötü koşullar altında test edilerek yayınlandığından dolayı, orta seviye bir 500W PSU da yeterli olacaktır. Tabii ki kaliteli bir model tercih edilmesi en sağlıklısı olur diye düşünüyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı