GTX 1080 SLI güç kaynağı önerisi ve işlemci önerisi

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Birkaç soru sormak istiyorum. Sistemime şu an SLI yapmak istiyorum, aklımda bazı sorularım var ilk olarak sistem özelliklerimi yazacağım.

sistem özelliklerim.
Ryzen 5 1600X 4.2GHz.
AB350M GAMING 3 Gigabyte.
500W 85 Plus FPS güç kaynağı.
GTX 1080 MSI Armor.

* SLI yapmak için aynı marka model ekran kartı şart mı? Yani GTX 1080 MSI Armor yanına GTX 1080 Gigabyte takılsa uymuyor mu?

* SLI yapmak için ucuz bir aparat alırsam performans farkı olur mu?

* SLI yapmak için ne kadarlık güç kaynağı almam gereklidir.

* SLI yapınca 4 K ve 8 K'da oyun oynayabilir miyim? En azından 30-40 FPS orta ayarlarda veya düşük ayarlarda.

* SLI yapınca işlemcim ekran kartını besler mi? 8 K çözünürlükte.

* SLI yapınca Adobe Premiere kullanıyorum render sürelerinde bir düşüş yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence SLI yapmanız gerekmiyor. Zaten SLI destekli oyunlar çok nadir. Hem cebinizi yakar hemde 2. Ekran kartınız boş yere güç çeker faydası olmaz. Tavsiyem 2080S veya 2080 Ti almaya çalışmanız.

Selamün aleyküm arkadaşlar.
Birkaç soru sormak istiyorum. Sistemime şu an SLI yapmak istiyorum, aklımda bazı sorularım var ilk olarak sistem özelliklerimi yazacağım.

sistem özelliklerim.
Ryzen 5 1600X 4.2GHz.
AB350M GAMING 3 Gigabyte.
500W 85 Plus FPS güç kaynağı.
GTX 1080 MSI Armor.

* SLI yapmak için aynı marka model ekran kartı şart mı? Yani GTX 1080 MSI Armor yanına GTX 1080 Gigabyte takılsa uymuyor mu?

* SLI yapmak için ucuz bir aparat alırsam performans farkı olur mu?

* SLI yapmak için ne kadarlık güç kaynağı almam gereklidir.

* SLI yapınca 4 K ve 8 K'da oyun oynayabilir miyim? En azından 30-40 FPS orta ayarlarda veya düşük ayarlarda.

* SLI yapınca işlemcim ekran kartını besler mi? 8 K çözünürlükte.

* SLI yapınca Adobe Premiere kullanıyorum render sürelerinde bir düşüş yaşanır mı?
İşlemciniz 4K ve üstünde rahatlıkla besler ama şöyle bir şey var ki o anakart zaten SLI desteklemiyor. Dediğiniz gibi PSU da yetmez. SLI yapmak için anakart ve PSU değiştirmek yerine elinizdeki kartı satıp daha iyi bir ekran kartına geçin derim.

İşlemciniz 4K ve üstünde rahatlıkla besler ama şöyle bir şey var ki o anakart zaten SLI desteklemiyor. Dediğiniz gibi PSU'da yetmez. SLI yapmak için anakart ve PSU değiştirmek yerine elinizdeki kartı satıp daha iyi bir ekran kartına geçin derim.
Anakartım SLI destekliyor üzerinde ve kutusunda da yazıyor zaten. Daha doğrusu 2 tane ekran kartı girişi var bu SLI sayılmıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı