GTX 1080 SLI güç kaynağı önerisi ve işlemci önerisi

Anakartım SLI destekliyor üzerinde ve kutusunda da yazıyor zaten. Daha doğrusu 2 tane ekran kartı girişi var bu SLI sayılmıyor mu?
B350-450 anakartlarda 2 slota sahip olanlar genelde sadece CF destekler olmayanlar ise hiç desteklemez. SLI desteği sadece X470-470-570 serisi anakartlarda var.

*Ek donanımlar ile B serisi birkaç üst düzey anakartta da varmış.

Son düzenleme:

Geliştirilmiş TeknolojilerCrossfire, SLI, XMP Desteği

Gösteriyor.
Buradaki model ATX senin sahip olduğun model ise Micro ATX yani küçük ve kırpılmış modeli.
Bu iki model arasında 25$ fiyat farkı var.

Buradaki model ATX senin sahip olduğun model ise Micro ATX yani küçük ve kırpılmış modeli.
Bu iki model arasında 25$ fiyat farkı var.
Anladım durumu.

Benim amacım 8k oyun oynamak.

RTX 2080 ti ekran kartı 8K 40-60 arası değerler sunuyor fakat gidip 7000-8000 TL ekran kartına veremeyeceğim. 2 Adet GTX 1080 8K da yine aynı performansı sunuyuor aşşağı yukarı.

Bu yüzden bir tane daha ekran kartı ve bir 4K Monitör alip bu işi bitirmek istiyorum.

Normal kullanımda 3 adet 4k monitör setup yapmayı istiyorum oyunlarda 3 monitörü birden kullanmak. Nvidia denetim masasından 4k monitörü 8K çözünürlüğe çıkartabiliyorum.

Eksik olan parça varsa tabiki, onlarıda alabilirim örnek güç kaynağı ve anakart.
Anladım durumu.

RTX 2080 ti ekran kartı 8K 40-60 arası değerler sunuyor fakat gidip 7000-8000 TL ekran kartına veremeyeceğim. 2 Adet GTX 1080 8K da yine aynı performansı sunuyuor aşşağı yukarı.

Bu yüzden bir tane daha ekran kartı ve bir 4K Monitör alip bu işi bitirmek istiyorum.

Normal kullanımda 3 adet 4k monitör setup yapmayı istiyorum oyunlarda 3 monitörü birden kullanmak. Nvidia denetim masasından 4k monitörü 8K çözünürlüğe çıkartabiliyorum.

Eksik olan parça varsa tabiki, onlarıda alabilirim örnek güç kaynağı ve anakart.

Yarın bir gün 8K TV alabilirsem ondada kullanabilirim.
1579491598302.png

Selamün Aleyküm arkadaşlar bu parçaları seçtim, sanırım uyum sorunu olmaz. Fakat sizce pahalımı ? Ekran kartını 2. el 2000TL civarına alacağım artık.

Ekran kartı alırken şuankinin markasına uygun olmak zorundamı mesela GTX 1080 MSI Armor bendeki.

Gidip GTX 1080 Gigabyte Gaming alırsam bir sorun yaşarmıyım SLI konusunda.

Son düzenleme:
Anladım durumu.

Eki Görüntüle 489002

Selamün Aleyküm arkadaşlar bu parçaları seçtim, sanırım uyum sorunu olmaz. Fakat sizce pahalımı ? Ekran kartını 2. el 2000TL civarına alacağım artık.

Ekran kartı alırken şuankinin markasına uygun olmak zorundamı mesela GTX 1080 MSI Armor bendeki.

SLI yapma bence gereksiz bir işlem. Boşuna para israfı. Sanırım para harcamaya yer arıyorsunuz.

Anladım durumu.

Eki Görüntüle 489002

Dostum sli işlemi 10** serisi kartlar çıktığından beri öldü unut artık yok öyle biri. Şaka bir yana Recep Baltaş'ın da özellikle belirttiği çok yer var 2 kart yerine 1 adet güçlü kart kullanın diye. 2 adet gtx1080 sana en fazla şuanki performans'ın %50/60 fazlasını verecek ve inan değmez. 8k dediğin çok uç bir değer ve nvdia masasından çözünürlük yükseltmek görüntüyü çamur gibi yapıyor. Yani monitörün çözünürlüğü neyse onu kullanmak zorundasın. 4k oyunculuk günümüz için yeterli zaten. Ekran kartınızı satın. O elinizdeki parayı üstüne koyarak rtx2070 veya 2080 bakın 2.el.

O zaman şöyle bir yol daha var.

1 Adet ( 2. el ) RTX 2080 ti.
1 Adet Samsung evo 250GB SSD
1 Adet 2TB HDD.
750W 80plus Güç Kaynağı.
Bütçem 6700TL +GTX 1080 i satip 2000 de oradan geliyor toplam 8700TL oluyor.
Bir adette 4K Monitör alacağım 2000TL ye

Bunlar karlı ise yani iyi ise bana link atabilirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı