GTX 1080 termal macun değişmeli mi?

Verdiği modelin o derecelere ulaşmaması gerekiyor. Yani yazmaması da çok bir şey değiştirmez sanki.
Geçen gün overclock yapıp neden cihazım ısınıyor diyen birini gördüm. Arkadaşın ne yaptığını bilmeden cevap veremeyiz. Fanları gereksiz görüp ses yapıyor diye sökmüş bile olabilir. Emin ol gördüm bunları yapanı.

Dostum kartı 2018 de aldım. İlk sahibi benim.
Bakım zamanı gelmiş.

Geçen gün overclock yapıp neden cihazım ısınıyor diyen birini gördüm. Arkadaşın ne yaptığını bilmeden cevap veremeyiz. Fanları gereksiz görüp ses yapıyor diye sökmüş bile olabilir. Emin ol gördüm bunları yapanı.

Bakım zamanı gelmiş.

Hiç dokunmadım karta hocam aldığımdan beri direkt taktım kullanmaya başladım. Korkuyorum ben OC yapmaya veya kartı açmaya kartı bozarım diye 😄

Peki dostlar sizce kendim mi yapmalıyım yoksa MSI servisi yapar mı ücret karşılığında?

O zaman mümkünse çevrenizdeki bilgisayarcılardan en güvenilir gördüğünüze kartı teslim edip bakımlarını yaptırmanızı öneririm, sıcak şuanlık çok gözükmese bile bakım zamanı gelmiş. Erken yapmanın size zararı olmaz.

Oyunlarda sıcaklıklar ne durumda o önemli, değiştirsende orjinal macun gibi olmaz 6 ay sonra yine bu ısılara gelir.

Selam, bayağıdır MSI GTX 1080 Gaming X kullanıyorum bugün bir merak ettim FurMark testine sokayım dedim. Testte 83-85 derecelerde gezdi. Fanlar da %100 çalışıyordu. Bu sıcaklık değerleri bu model için normal midir? Yoksa termal macun değişim zamanı gelmiş midir? İnternette birkaç tane 1080'li FPS videosu izledim onların kartları da 80 derecede falandı ondan kararsız kaldım normal midir yoksa değişmeli mi diye.

Sıcaklık aşırı fazla bence 3060 olan Legion 5 kullandım 75 derece üstünü geçmedi.

Hiç dokunmadım karta hocam aldığımdan beri direkt taktım kullanmaya başladım. Korkuyorum ben OC yapmaya veya kartı açmaya kartı bozarım diye 😄

Peki dostlar sizce kendim mi yapmalıyım yoksa MSI servisi yapar mı ücret karşılığında?
Kardeşim insanlar 90 dereceye kadar sorun yok falan demiş ama işin aslı öyle değil. Cihazının aslında belli aralıklarla bakıma ihtiyacı var. Ben genelde ayda bir cihazlarımın hepsine bakım yaparım. Kaliteli bir termal macun ile macun yenilemek dışında iyice toz temizliğide yapmak gerekir.

Eğer güvendiğin bir bilgisayarcı varsa oraya götürebilirsin yada bu işlerden anlayan bir arkadaşın yada ailenden biri varsa termal macun alıp ondanda destek isteyebilirsin. Bakım yapmak çok zor ve vakit alan şeyler değil. Taş çatlasın 1 saate herşeyi halletmiş olurlar.

Bakımı yapan kişinin yanında durup izlersen sonrakileri kendi başına rahatça yaparsın. Aslında video vs. izleyerek rahatça yaparsın ama tek cihazınsa riske atma, yardım al.

Yeni konular

Geri
Yukarı