GTX 1080 termal macun değişmeli mi?

GeneraLKaseime

Decapat
Daha fazla  
Selam, bayağıdır MSI GTX 1080 Gaming X kullanıyorum bugün bir merak ettim FurMark testine sokayım dedim. Testte 83-85 derecelerde gezdi. Fanlar da %100 çalışıyordu. Bu sıcaklık değerleri bu model için normal midir? Yoksa termal macun değişim zamanı gelmiş midir? İnternette birkaç tane 1080'li FPS videosu izledim onların kartları da 80 derecede falandı ondan kararsız kaldım normal midir yoksa değişmeli mi diye.

Kasanın içine hamur soksan börek yaparsın. Termal pad bakımı da gerekebilir. Noctua NT-H1 öneririm.

En son ne zaman temizlik ve macun değişimi yapıldı? İzlediğiniz video ile sizin soğutma sisteminiz farklıdır belki.

Selam, bayağıdır MSI GTX 1080 Gaming X kullanıyorum bugün bir merak ettim FurMark testine sokayım dedim. Testte 83-85 derecelerde gezdi. Fanlar da %100 çalışıyordu. Bu sıcaklık değerleri bu model için normal midir? Yoksa termal macun değişim zamanı gelmiş midir? İnternette birkaç tane 1080'li FPS videosu izledim onların kartları da 80 derecede falandı ondan kararsız kaldım normal midir yoksa değişmeli mi diye.
Sıcaklık normal. Macun değiştirmeye gerek yok. Ekran kartının üstü, fanları ve içi tozluysa temizleyin. Dışına hava tutarak, fanlarını detaylı temizlik yaparak temizlerseniz 5-7 derece çok rahat fark edecektir. Bende öyle olmuştu tozlar çok büyük etken ısınmasına.

Dostum tek tek yazmayıp gerekli tüm bilgileri tek seferde verirmisin? Cihazı ne zaman aldın, sistem özellikleri nedir vs. Bilgileri tahmin mi edip doğru cevaplar vermemizi istiyosun.
Verdiği modelin o derecelere ulaşmaması gerekiyor. Yani yazmaması da çok bir şey değiştirmez sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı