GTX 1080 Ti almak mantıklı mı?

Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 3600 kullanıyorum. 2k monitöre geçeceğim. Şu anki ekran kartım: NITRO RX 590 SE. Benimkini 1300 civarına satıp 2300 liraya 1080 Ti GIGABYTE GAMING OC almam mantıklı mı sizce? Ürünün garantisi yok, tahmini 3 yıllık bir kart. Test yapacağım ama her türlü testte sağlam çıksa da bu kartın uzun bir ömrü kalmış mıdır, elimde patlar mı, asıl merak ettiğim konu bu.
Nitro olandan memnun muydunuz? Ultra modda kaç fps ve dereceleri görüyordunuz acaba?
Sizin sorunuza dönecek olursam, ben olsam garantisi/faturası olmayan ürünü almazdım.

Hocam herkes fiyatının iyi olduğuna deyinmiş lakin tahmini 3 yıllık bir karttan ne bekleyebilirsin?
Tamam oyun canavarı bir kart ama elinde patlar ise o karta verdiğin paraya yazık olmayacak mı?
Çok iyi araştırın bu konuları, temiz ise kaçırmayın!

Son düzenleyen: Moderatör:
Nitro olandan memnun muydunuz? Ultra modda kaç fps ve dereceleri görüyordunuz acaba?
Sizin sorunuza dönecek olursam, ben olsam garantisi/faturası olmayan ürünü almazdım.
Hocam aşırı memnunum. Oyundan oyuna değişiyor değerler. Ama 1080P 144 Hz monitörde hiçbir oyunda 60 altına düşmedi. Sanırım 70 altına bile düşmedi. Biraz ısınma problemi yok diyemem. Genellikle 65-70 arası seyrediyor. Ağır bir oyunu 4-5 saat oynayınca birkaç kez 75'e dayandığı oldu ama daha üstünü hiç görmedim.
Hocam aşırı memnunum. Oyundan oyuna değişiyor değerler. Ama 1080P 144 Hz monitörde hiçbir oyunda 60 altına düşmedi. Sanırım 70 altına bile düşmedi. Biraz ısınma problemi yok diyemem. Genellikle 65-70 arası seyrediyor. Ağır bir oyunu 4-5 saat oynayınca birkaç kez 75'e dayandığı oldu ama daha üstünü hiç görmedim.
Bu arada ilk bahsettiğim FPS, sonraki derece.

Bu arada ilk bahsettiğim FPS, sonraki derece.
Anladım, teşekkür ederim.

1080 TI 2300'e temiz bulmak zor, RX 590'ın sıfırı 1400'e alınabiliyorken 1300'e satmak zor. Yoksa bu şartlarda alınır.
Evet 1200 dolaylarinda alıcısı oluyor genelde. Olmazsa o fiyata verir, üstünü tamamlarım. Temiz çıktıktan sonra gerisi boş.

2300 TL'ye bedava. Herhangi bir sorunu, arızası, sıkıntısı felan yoksa, kart gerçekten temiz ise mining gibi şeylerde yoksa alınır bence. RTX çıktı diye bu kartların yüzüne bakmıyorlar ama 1080Ti hala taş gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı