GTX 1080 Ti Özel Soğutma Modelleri Beklenmeli mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Her videoda 20 en fazla 30 FPS var. Peki buna 1500 TL vermeye değer mi? İşte o arkadaşın kararı. @BERWAR
Arkadaşım, benim OC yapmaya dahil en ufak bir bilgim yok. Ve amatörce yapıp da risk almak bana aptalca geliyor. O yüzden bana göre en mantıklısı 1080 TI'dır

Mesajlarınızı okudum. Ama 20 FPS büyük bir rakam mı? Asıl siz videoları izleyip yorum yapın.
Şahsen bence çok büyük bir rakam. Benim şuan ki bilgisayarımla 30 FPS gördüğüm oyunlar nadirdir. Sizin şuan ki bilgisayarınız eminim ki benden iyidir, o yüzden size düşük gelebilir, ama benim için 5 FPS bile çok büyük bir değer.

Bende sabahtan beri 1080 Ti almamasını söylüyorum. Sanıyorum siz benim 1080 Ti önerdiğimi sandınız. Neyse peki kaç HZ monitör alacaksınız ve alacağınız monitör 4K mı?

Ben alınabilir demiyorum, ilk mesajımda da dediğim gibi GTX 1080 varken ve uygun fiyata 1080 Tİ alınmaz diyorum, gelmiş bana diyor 20-30 FPS için 1080 Tİ alınır mı? Ben senin GTX 1080 modelini OC yaparak 1080 Tİ modeline yanaşırsın dediğin mesajının doğru olmadığını diyorum, seninde benim mesajlarımı yanlış yorumladığımı diyorum.

Bende sabahtan beri 1080 Ti almamasını söylüyorum. Sanıyorum siz benim 1080 Ti önerdiğimi sandınız. Neyse peki kaç HZ monitör alacaksınız ve alacağınız monitör 4K mı?
Düşündüğüm monitör tabi ki de 4K ancak Hz değeri beni çok alakadar etmiyor. Çünkü zaten 30 FPS'yi ayda yılda bir gören bir insan olduğumdan mütevellit ha 60 Hz ha 144 Hz. Bana göre hiç bir fark yok, zaten 4K'da 60 FPS'yi çok görmüyorsun.

1080Ti yerine 1080 alman daha bütçe dostu olacaktır. Eğer Ti için başka parçadan kısıyorsan Ti alma. Şu an 1080 ucuz hallerinde iken özellikle, bence f/p olarak hiç olmadığı kadar iyi bir yerde Nvidia üst segmentinde Ti dışındaç Ti modelleri bence rahat 4000'leri gören modellerle de gelecektir, 3400 civarlarında satılan modelleri de olacaktır.

Küp bir kasan varsa yani kasan küçükse FE almalısın. Mid Tower ve üstü modellerde After-market Cooler beklenmeli bence de. Hem fabrika çıkışlı biraz hız aşırtmalı geleceği hem daha sessiz hem de daha serin çalışacağı için. Bu en ucuz Ti'da da en pahalısında da FE modeline kıyasla böyle olacaktır.

O.C yaparak 1080 ile 1080Ti performansına yaklaşman da imkansız. 470-480 ya da 1060 3g-6g gibi kökünde aynı bazı yerleri kısılmış kartlar değil 1080 ve 1080Ti. Köklerinde de faklılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı