GTX 1080 Ti Sistem CSGO Düşük FPS

OğulcanBağ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim tek sorunum var o da CSGO'da FPS az vermesi ve ara ara FPS düşmeleri. BF1 oyununda 4K ultra ayarlarda haritaya göre değişkenli 65 - 90 FPS arası alıyorum ve diğer oyunlarda çok memnunum. Ancak CSGO oyununda FPS sorunuyla uğraşıyorum. 1080p 4K vs hangi çözünürlüğe alırsam alayım low - ultra fark etmeksizin FPS hep aynı 120 - 200 arası değişiyor. Bazen 80'e düştüğünü gördüm. Bundan önceki sistemimde GTX 970 sonrakinde ise 1080 vardı FPS 200'ün altına düşmüyordu problemsiz oynamaktaydım. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

Tüm sürücüler yüklü ve güncel.
Nette araştırıp yapılması gereken her şeyi denedim olmadı.
CSGO komutlarını denedim olmadı.
İnternette yazılan her çözümü denedim olmadı.

Sistem :
i3 8350K
GTX 1080 Ti
256 GB M2
Z370 Gaming m5
8 GB 2400 MHz
700 Watt PSI
Win 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim tek sorunum var o da CSGO'da FPS az vermesi ve ara ara FPS düşmeleri. BF1 oyununda 4K ultra ayarlarda haritaya göre değişkenli 65 - 90 FPS arası alıyorum ve diğer oyunlarda çok memnunum. Ancak CSGO oyununda FPS sorunuyla uğraşıyorum. 1080p 4K vs hangi çözünürlüğe alırsam alayım low - ultra fark etmeksizin FPS hep aynı 120 - 200 arası değişiyor. Bazen 80'e düştüğünü gördüm. Bundan önceki sistemimde GTX 970 sonrakinde ise 1080 vardı FPS 200'ün altına düşmüyordu problemsiz oynamaktaydım. Bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

Tüm sürücüler yüklü ve güncel.
Nette araştırıp yapılması gereken her şeyi denedim olmadı.
CSGO komutlarını denedim olmadı.
İnternette yazılan her çözümü denedim olmadı.

Sistem :
i3 8350K
GTX 1080 Ti
256 GB M2
Z370 Gaming m5
8 GB 2400 MHz
700 Watt PSI
Win 10

Nvidia Ayarlarından dikey senkronizasyon kapat kapalı ise (büyük olasılıklı kapalı diğer oyunlarda yüksek fps alaman.) CS:GO ayarlarındanda dikey senkronizasyon kapat sorun çözülcektir. bide csgoda komut yerine fps_max 0 yazarsan artcaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Darboğaz var benim fikrimce.
Bence yok o işlemci rahatlıkla Ekran kartını beslemeli bence

XBOX DVR kapatın (Yotube xbox dvr kapatma videolarına bakın sorununuz çözülecektir)

Ekran kartınızı güncel tutun
kartınıza uygun nvidia denetim masası ayarları yapın

Monitörün 60 Hz ise ve diğer oyunlarda problem yoksa kafaya takma derim dostum çünkü 60 Hz monitör en fazla 60 FPS gösterebilir.
Dostum sanırım hayatında hiç CS:GO oynamadın monitörünün yenileme hızı düşükte olsa böyle oyunlarda yüksek FPS almalısın çünkü oyun anlık yenilenmeler istiyor.

Başlat>Ayarlar>Oyun>Oyun DVR sekmesini açın. Ben oyun oynarken arka planda kaydet seçeneğini kapalı yapın.
Screenshot_1.png
Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın. Özellikle ani FPS düşmelerine çözüm sağlıyor.
[Çözüm] Windows 10 Fall Creators Update Oyunlarda ve Tam ekranda sorunlar

Gözden kaçırmış olabilirsin. Sürücü güncellemelerini bir daha kontrol et. BIOS, Chipset, Ekran kartı v.b
Güncel sürücüleri Tecnopat Sosyal'ın indirme sayfasında bulabilirsin.
Yazılımlar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı