GTX 1080 Ti sisteme CPU ve anakart önerisi

hopehvh

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anki bilgisayarımı upgradelemeyi düşünüyorum şu anda 1080 Ti i7 8700K ve 16 GB RAM var anakartım AMD desteklemediğinden (ASUS Maximus X Hero) bu anakartı almayı düşünüyorum ve yanında bu işlemciyi almayı düşünüyorum sadece CS:GO ve Valorant oynadığımdan ekran kartı değişmeyi planlamıyorum bana yetiyor bildiğiniz gibi CS:GO ve Valorant CPU bazlı oyunlar fikirleriniz ve önerileriniz nelerdir? Yarın sipariş vermeyi düşünüyorum o yüzden hızlı önerilere ihtiyacım var. İyi Sosyaller.

Merhaba arkadaşlar, şu anki bilgisayarımı upgradelemeyi düşünüyorum şu anda 1080 Ti i7 8700K ve 16 GB RAM var anakartım AMD desteklemediğinden (ASUS Maximus X Hero) bu anakartı almayı düşünüyorum ve yanında bu işlemciyi almayı düşünüyorum sadece CS:GO ve Valorant oynadığımdan ekran kartı değişmeyi planlamıyorum bana yetiyor bildiğiniz gibi CS:GO ve Valorant CPU bazlı oyunlar fikirleriniz ve önerileriniz nelerdir? Yarın sipariş vermeyi düşünüyorum o yüzden hızlı önerilere ihtiyacım var. İyi sosyaller.

Intel almanızı öneririm 3600 TL'ye i5 12400F ve 2000 TL'ye H610M alıp RTX 3080'e kadar darboğaz yapmadan rahatça oynarsınız ve B450M DS2h dan uzak durun.

Merhaba arkadaşlar, şu anki bilgisayarımı upgradelemeyi düşünüyorum şu anda 1080 Ti i7 8700K ve 16 GB RAM var anakartım AMD desteklemediğinden (ASUS Maximus X Hero) bu anakartı almayı düşünüyorum ve yanında bu işlemciyi almayı düşünüyorum sadece CS:GO ve Valorant oynadığımdan ekran kartı değişmeyi planlamıyorum bana yetiyor bildiğiniz gibi CS:GO ve Valorant CPU bazlı oyunlar fikirleriniz ve önerileriniz nelerdir? Yarın sipariş vermeyi düşünüyorum o yüzden hızlı önerilere ihtiyacım var. İyi sosyaller.

Sadece BIOS'u güncelleyip neden işlemcini 9900ks ile değişmiyorsun?

Hocam Ryzen 5600X fiyatında i5 12400F var aynı fiyattalar ve i5 Ryzen 7 5700X i oyun performansında geçiyor ayrıyeten 5600X e stok soğutucu yetmez AMD'ciyim ama Intel önermem daha iyi olur.

Soğutma konusunda sıkıntı yok sıvı soğutmam var da AMD'ci arkadaşlarımın hepsi Intel alma diyor neredeyse aynı performansı olan bir şeye daha fazla para vermek biraz saçma geliyor bana da.

Soğutma konusunda sıkıntı yok sıvı soğutmam var da AMD'ci arkadaşlarımın hepsi Intel alma diyor neredeyse aynı performansı olan bir şeye daha fazla para vermek biraz saçma geliyor bana da.

R5 5600X kötü değildir sağlam işlemcidir aslında 12.nesile kadar bende AMD'yi savunuyordum ancak Intel cidden değişmeye başladı ki eğer Ryzen alırsanız anakart PCI-e 3.0 destekli olur PCI-e 5.0 gelirken 3.0 iyice eskimeye başlayacak ama hala B450'nin gideri vardır.

Geri
Yukarı